الزعبی: سوریه در جهت تحقق پیروزی نهایی پیش می‌رود

سیاسی

وزیر اطلاع‌رسانی سوریه با اعلام اینکه دمشق در جهت تحقق پیروزی نهایی علیه گروه‌های مسلح تلاش می‌کند، اظهار داشت : سوریه برای رسیدن به این هدف نیازمند تلاش تمامی نیروهای سیاسی ملی است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از پایگاه اینترنتی النشره، عمران الزعبی، وزیر اطلاع رسانی سوریه در این اظهارات عنوان داشت: وطن دوستی و مسئولیت ملی دو مفهوم مرتبط با هم هستند که امکان جدایی از آن‌ها، به ویژه در شرایط کنونی کشور وجود ندارد و منافع مردم، حقوق و آزادی آنها مساله‌ای ملیست که تحت هیچ شرایطی نباید از آن چشم پوشید.

وی افزود: میهن دوستی به معنای حس دوستی در قبال مردم با حفظ برابری و حمایت از حقوق و تامین نیازهای اساسی آنهاست و مسئولیت ملی یعنی دفاع از نهادهای کشور و محافظت از آن.

مسئولیت ملی همچنین به معنای جلوگیری از شخصی‌سازی نقش‌ها، مسئولیت‌ها و عدم ارائه توجیهاتی برای شکست‌ها است.

درهمین راستا الزعبی عنوان داشت: سوریه در جهت تحقق پیروزی نهایی علیه گروه‌های مسلح تلاش می‌کند و در این راستا نیازمند همت همگانی برای تحقق اهداف خود است علاوه براین نیازمند توضیح مفاهیم اصلی، توافق بر سر آن و همچنین اعطای حق به کشور در ایفای نقش خود وانجام مسئولیت‌ها است و این مأموریت بر عهده دولت و پارلمان و احزاب جدید و قدیم و همچنین فرهیختگان است.

وی در پایان با تاکید براینکه حل مشکلات کشور نیازمند اندیشه و عاطفه ملی است گفت: میهن دوستی همواره یک حس ملی باقی می‌ماند.

انتهای پیام

کد N279845