مسکو: برای پاسخ به درخواست الحاق دونتسک عجله‌ای نداریم

روسیه قصد دارد پیش از پاسخ به درخواست مردم دونتسک برای پیوستن به روسیه به گفت‌وگو بپردازد و برای این امر زمان نیاز دارد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از شبکه خبری راشا تودی، دیمیتری پسکوف، سخنگوی رئیس‌جمهوری روسیه به روزنامه روسی‌زبان کمرسانت گفت که مسکو هنوز تصمیمی برای پاسخ دادن به درخواست مردم دونتسک نگرفته است.

وی افزود: مسکو به خواسته مردم دونتسک و لوهانسک در پیوستن به روسیه احترام می‌گذارد و امیدوار است که نتایج رفراندوم‌های برگزار شده براساس رفتار و منش مدنی باشد.

این مقام مسئول روس بر ضرورت مذاکره میان نمایندگانی از دولت کی‌یف و این دو منطقه در شرق اوکراین تاکید دارد.

جمهوری خودخوانده دونتسک روز دوشنبه یکپارچگی و استقلال این منطقه را اعلام کرد و از مسکو خواسته تا مساله الحاق این منطقه به روسیه را مدنظر قرار دهد.

مردم دونتسک و لوهانسک روز دوشنبه با اکثریت آرا در رفراندوم برگزار شده استقلال خود را اعلام کرده و خواستار پیوستن روسیه شدند.

این در حالی است که روسیه مساله پیوستن این مناطق به این کشور را مدنظر قرار می‌دهد و هنوز تصمیم قطعی برای این مساله اتخاذ نکرده است.

استاد تاریخ و سیاست دانشگاه برلین به این مساله اشاره کرده که واکنش آرام روسیه در قبال درخواست مردم این دو منطقه در شرق اوکراین نیازمند ایجاد فضایی برای مذاکرات بین‌المللی به منظور کمک به حل بحران در این کشور است.

انتهای پیام

کد N279553