نتانیاهو: اسرائیل و ژاپن باید به اندازه ایران و کره شمالی همکاری داشته باشند

فارس نوشت:

نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی در دیدار با نمایندگان پارلمان ژاپن مدعی شد که ایران و کره شمالی همکاری زیادی با هم دارند بنابراین توکیو و تل آویو هم باید به همان اندازه همکاری داشته باشند.
به گزارش روزنامه صهیونیستی جروزالم‌پست، «بنیامین نتانیاهو» در دیداری با قانونگذاران ژاپنی مدعی شد که اسرائیل و ژاپن هر دو با کشورهای خشنی که برنامه‌های خطرناک هسته‌ای دارند روبرو هستند.

نتانیاهو امروز، دوشنبه در توکیو اعلام کرد که اسرائیل و ژاپن با رژیم‌های سرسختی چون ایران و کره شمالی روبرو هستند و تل‌آویو و توکیو نیز باید به اندازه این دو کشور همکاری داشته باشند.

اظهارات وی در آغاز نشست با اعضای اتحادیه دوستی پارلمانی ژاپن و اسرائیل به رهبری ژنرال «ناکاتانی» یکی از اعضای پارلمان ژاپن در ابتدای روز پرکار سفر 5 روزه‌اش به ژاپن مطرح شد.

نتانیاهو در اولین دیدار خود از ژاپن به عنوان نخست‌وزیر اسرائیل از زمانیکه در سال 2009 به قدرت رسید، ادامه داد: ارتباط مشترکی بین ما وجود دارد. ما هر دو جوامعی دموکرات و در حال پیشرفت از لحاظ فناوری هستیم. شما با کره شمالی روبرو هستید که با سلاح‌های هسته‌ای اش یک رژیم سرسخت محسوب می‌شود. ما با ایران روبرو هستیم که یک رژیم سرسخت است و خواستار داشتن تسلیحات هسته‌ای است. آنها با یکدیگر همکاری دارند و ما باید با یکدیگر همکاری کنیم.

نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی در حالی ایران را به تلاش برای داشتن سلاح‌های هسته‌ای متهم کرده که خود دارای زرادخانه‌های هسته‌ای است و حاضر به پیوستن به پیمان منع گسترش سلاح‌های هسته‌ای (ان پی تی) نیست.

نتانیاهو اتحادیه دوستی پارلمانی اسرائیل و ژاپن را به دلیل روشن نگه داشتن مشعل دوستی اسرائیل و ژاپن تحسین کرد.

بر اساس این گزارش، تمرکز دیدار نتانیاهو در ژاپن بر روابط دو جانبه به ویژه همکاری اقتصادی بیشتر متمرکز بود.

نتانیاهو قصد دارد امروز با «شینزو آبه» نخست‌وزیر اسرائیل دیدار و گفت‌وگو کند.

26149

کد N279055