حیدری‌طیب در گفت‌وگو با ایسنا مطرح کرد

طرح نظارت نمایندگان بر شنود به صورت دو فوریت مطرح می‌شود

سیاسی

یک عضو فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت گفت که طرح نظارت نمایندگان بر شنود با امضای 82 نماینده به هیات رئیسه ارائه شده است تا به صورت دو فوریتی در صحن علنی مطرح شود.

یک عضو فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت گفت که طرح نظارت نمایندگان بر شنود با امضای 82 نماینده به هیات رئیسه ارائه شده است تا به صورت دو فوریتی در صحن علنی مطرح شود.

سید سعید حیدری‌طیب در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، در توضیح جزئیات طرح نظارت نمایندگان در شنود گفت: شرع اسلام استراق سمع را جایز نمی‌داند که این نظر تمامی علما نیز می‌باشد. امام(ره) نیز استراق سمع را جایز نمی‌دانستند مگر در موارد ضدامنیتی که با اجازه حاکم شرع انجام شود.

وی افزود: با وجود چنین نظری اما باز هم برخی مردم احساس امنیت نمی‌کنند و بعضا معتقدند که تلفن‌ها شنود می‌شود. بنده براین اساس و جهت انجام وظیفه نمایندگی یعنی نظارت بر امور حکومتی و دفاع از قانون اساسی و حقوق ملت این طرح را ارائه کردم.

حیدری‌طیب با بیان اینکه این طرح با امضای 82 نماینده به هیأت رئیسه و با قید دو فوریت ارائه شده است، گفت: هیأت رئیسه این طرح را به معاونت قوانین ارائه داده تا پس از بررسی به صورت دو فوریت در صحن علنی مورد رسیدگی قرار گیرد.

وی با بیان اینکه در این طرح قصد تشکیل کارگروهی برای نظارت بر شنود را داریم گفت: این کارگروه متشکل از یک نماینده مجلس، دو عضو شورای تامین و یک قاضی شنود است.

حیدری‌طیب با بیان اینکه در حال حاضر قاضی شنود وجود دارد، گفت: وظیفه این کارگروه این است که موارد ضروری شنود را تعیین می‌کند و اگر قرار بر استراق سمع باشد در باب ضرورت آن تصمیم‌گیری می‌کند. این رویکرد باعث ارتقای جمهوری اسلامی در جهان و صیانت از تشکیلات امنیتی و اطلاعاتی می‌شود و به هیچ عنوان به معنای دخالت در کار سایر قوا نیست بلکه نوعی تعامل با سایر قوا به شمار می‌آید.

انتهای پیام

کد N278923