تذکرات کتبی نمایندگان به مسئولان اجرایی

سیاسی

نمایندگان مجلس شورای اسلامی در پایان جلسه علنی امروز خود تذکراتی را به مسئولین اجرایی کشور دادند که از جمله آنها می‌توان به تذکر 40 نماینده به وزیر کشور برای لغو سخنرانی یادگار امام اشاره کرد.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، متن کامل این تذکرات که در پایان جلسه علنی امروز مجلس قرائت شد به شرح زیر است:

-سعدون‌زاده نماینده آبادان به وزیر کشور: ضمن تشکر از فرماندهی دریابانی شهرستان آبادان، ضرورت رفع مشکل دریابانی شهرستان آبادان.

40 نماینده خطاب به وزیر کشور: بررسی علل تعلل فرماندار بروجرد و استاندار لرستان نسبت به تامین امنیت مراسم تبیین اندیشه‌های امام(ره) در دانشگاه بروجرد که منجر به عدم حضور یادگار امام و لغو مراسم شد و پیگیری و برخورد قانونی با این موضوع.

-تذکر 28 نفر از نمایندگان مجلس خطاب به وزیر کشور: توجه به فرهنگ عفاف و حجاب و برخورد با کسانی که سعی نمودند در روز ملی عفاف و حجاب تجمع مردمی تشکیل نشود.

-تذکر نماینده خطاب به وزیر علوم: برخورد با کسانی که در یک اقدام غیرمنطقی و شاید سیاسی بورسیه قانونی دوره دکترا را در بلاتکلیفی قرار داده و زمینه‌سازی برای لغو آن را فراهم کردند.

-جعفرپور نماینده لارستان به وزیر اطلاعات: تمرکز بر مسائل مهم و کلان ملی و عدم ورود در موضوعات مناقشه‌برانگیز منطقه‌ای و محلی، به وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی: توجه به تداوم بلاتکلیفی در مدیریت فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس و عوارض منفی آن و تسریع در تعیین تکلیف به صورت مناسب و درخور شأن استان در سال فرهنگ.

-فیروزی نماینده فیروزآباد به وزیر جهاد کشاورزی: لزوم پیگیری صادرات و فروش محصولات صیفی‌جات هندوانه، گوجه فرنگی، خیار سبز و غیره کشاورزان شهرستان‌های حوزه انتخابیه به طور عاجل و قبل از خسارت رسیدن به آنها.

-قادری و صادقی نمایندگان شیراز به وزیر نیرو: تسریع در شروع طرح آبرسانی به روستاهای بخش زرقان از سد دورودزن.

- جلیلیان نماینده اسلام‌آباد غرب به وزیر آموزش و پرورش: عدم توجه به حقوق و مزایای معلمان با توجه به شأن و جایگاه آنها.

- ندیمی نماینده لاهیجان به وزیر علوم: جلوگیری از مداخلات رئیس منطقه گیلان دانشگاه آزاد و عدم بکارگیری نیروهای بومی استان گیلان در انتصابات، به رئیس‌ جمهور: نظارت بر عزل و نصب‌های دانشگاه آزاد و نادیده گرفتن نیروهای بومی و اصرار بر رشته‌های خاص در انتصاب.

- باقری بنابی نماینده بناب به وزیر دادگستری: علت عدم رعایت قانون مدیریت خدمات کشوری درباره پرداخت حقوق کارکنان قوه قضائیه.

- رجایی نماینده گناباد به وزیر صنعت: تسریع در پرداخت یارانه شیر در استان خراسان رضوی و پرداخت مستقیم یارانه به دامدار و حذف واسطه.

- نیازآذری و ناصری نمایندگان بابل به وزیر راه و شهرسازی: تسریع در مطالبه احداث راه‌آهن سواد کوه شمالی به بابل.

- محمدی نماینده قزوین به وزیر تعاون: ضرورت اجرای ماده 10 قانون نوسازی صنایع مصوب سال 85 و بازنشستگی پیش از موعد در کارهای سخت و زیان‌آور توسط سازمان تأمین اجتماعی، به وزیر صنعت: جلوگیری از تبدیل وضعیت بازرسان وزارت صنعت، معدن و تجارت از قرارداد کار معین به شرکتی.

- شریعتی‌نژاد نماینده تنکابن به وزیر علوم: علت عدم وجود مرکز آموزش عالی دوستی متعلق به آن وزارتخانه در سه شهرستان غربی استان مازندران و جمعیتی بالغ بر 50 هزار نفر.

- صلاحی نماینده تفرش به وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی: تکمیل هر چه سریع‌تر مرکز فرهنگی هنری علامه سید جلال آشتیانی شهرستان آشتیان، به وزیر نیرو: تأمین اعتبار مورد نیاز مجتمع آبرسانی شهرستان تفرش و آشتیان و تأمین اعتبار برای جابجایی تیرهای برق شهر فسنجین فراهان، به وزیر راه و شهرسازی: روکش آسفالت و رفع نقاط حادثه‌خیز جاده کندرود به تفرش، به وزیر بهداشت: اقدام عاجل برای تأمین پرستار مورد نیاز بخش سی‌سی‌یوی بیمارستان آشتیان و تفرش.

- فیروزی نماینده نطنز به وزیر نیرو: لزوم تسریع در ساماندهی برداشت بی‌رویه آب کشاورزی در شهرستان نطنز.

- لاهوتی و ندیمی نمایندگان لنگرود و لاهیجان به وزیر علوم: انتصابات‌ اخیر غیراستانی ضعیف در واحدهای دانشگاه آزاد استان گیلان.

- دهدشتی نماینده آبادان به وزیر نیرو: بی‌تفاوتی مسئولان آبفای خوزستان به ویژه هزینه‌کردهای اوراق‌های مشارکت فاضلاب استان خوزستان.

- حسینی نماینده قزوین به وزیر نیرو: استفاده از پسآب تصفیه‌خانه قدیم آباد قزوین و شهر صنعتی البرز در تولید برخی از محصولات مانند علوفه و درختکاری، به وزیر نیرو: تعیین تکلیف فوری آب شرب شهرک 400 هزار نفری مهرگان و شهر آبیک.

انتهای پیام

کد N278611