بحران جدید برای کامرون/شمار نظامیان انگلیسی مبتلا به بیماری‎های روانی رو به افزایش است

آمریکا اروپا

نتایج یک تحقیق جدید در انگلیس نشان می دهد که شمار افراد مبتلا به بیماری های روانی در میان نظامیان بازگشته از جنگ افغانستان به شدت رو به افزایش است.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از گاردین، شمار کهنه سربازان انگلیسی که به دنبال دریافت کمک برای درمان بیمارهای روانی هستند در سال 2013 میلادی به شدت افزایش یافت و احتمال می رود در سال جاری میلادی به اوج خود برسد.

این وضعیت در حالی است که انگلیس به تازگی جنگ 13 ساله خود در افغانستان را پایان داده است. بر اساس تحقیقات انجام شده شمار افراد مبتلا به بیماری های روانی در میان نظامیان انگلیسی بازگشته از جنگ افغانستان 57 درصد افزایش یافته است. بر اساس این گزارش در سال 2013 میلادی تعداد 358 نفر از کهنه سربازان انگلیسی برای دریافت کمک های بهداشتی جهت درمان بیماری روانی خود به نهادهای دولتی مراجعه کردند در حالیکه در سال 2012 میلادی فقط 228 نفر برای دریافت این کمک ها ثبت نام کرده اند.

بر اساس این گزارش، بیماری روانی در میان سربازان انگلیسی بازگشته از جنگ عراق نیز افزایش یافته و بر اساس این گزارش در سال 2013 میلادی شمار کهنه سربازان انگلیسی که بواسطه حضور در جنگ عراق دچار بیماری روانی شده اند 20 درصد افزایش یافته است. 

این گزارش از معدود تحقیقاتی است که در مورد وضعیت کهنه سربازان انگلیسی منتشر شده است. نظامیان غربی بواسطه دست زدن به خشونت های گسترده در جنگ های عراق و افغانستان بعد از بازگشت به کشورهای خود غالبا به بیماری های روانی گرفتار می شوند.

برای مثال در ارتش آمریکا اقدامات خاصی برای کنترل این گونه افراد انجام شده اما با این حال به صورت مرتب خبرهای متعددی درباره خودکشی کهنه سرباران آمریکایی منتشر می شود.