نوبخت: باید سهم استان کردستان در برنامه توسعه مشخص شود

توسعه,كردستان,سخنگوي دولت,محمدباقر نوبخت,معاون برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رييس‌جمهور

سخنگوی دولت با بیان اینکه "باید سهم و نقش استان کردستان در برنامه توسعه مشخص شود"، گفت: باید توجه داشت که بعد از پنج سال و پس از تدوین این برنامه بتوانیم جایگاه رفیعی را برای کردستان بدست آوریم.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه کردستان، محمدباقر نوبخت امروز (دوشنبه) در سفر به استان کردستان در فرودگاه سنندج، با اشاره به اینکه "توفیق حضور بین مردم کردستان مایه خرسندی است"، اظهار کرد: خوشبختانه با توجه به حضور فعال نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی، امید است بتوان در راستای تحقق حقوق مردم گام‌های اساسی برداشت.

معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی رئیس‌جمهور افزود: در حال حاضر تهیه و تنظیم برنامه ششم توسعه در حال بررسی است و در نتیجه باید سعی شود در تمامی حوزه‌ها با برنامه‌ریزی جامع و کاربردی پیش رفت.

وی با بیان اینکه "این برنامه‌ریزی نیازمند همفکری و همراهی همه‌جانبه است"، گفت: با توجه به ظرفیت و پتانسیل‌های بالای استان کردستان در زمینه‌های مختلف، برنامه‌ریزی باید به گونه‌ای صورت پذیرد که سهم و نقش استان در برنامه توسعه مشخص شود.

نوبخت با بیان اینکه "محور اصلی بازدید امروز از سنندج، بررسی برنامه‌های شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان کردستان است"، تصریح کرد: در شورای توسعه استان، تمامی برنامه‌ها و کارکردهای تدوین شده همراه با نقشه راه آنها در سال جاری در کردستان بررسی می‌شود تا در نهایت به توسعه و پیشرفت استان منتهی شود.

سخنگوی دولت اضافه کرد: باید توجه داشت که بعد از پنج سال و پس از تدوین برنامه توسعه باید بتوانیم جایگاه رفیعی را برای کردستان بدست آوریم و در کنار آن تمامی فعالیت‌ها و اقدامات صورت گرفته از طریق رسانه‌ها اطلاع‌رسانی شود.

وی با اشاره به 1800 نفر استخدامی در استان کردستان، خاطرنشان کرد: این استخدام‌ها باید در چارچوب قانون بررسی شده و در صورت تعریف ردیف بودجه این نیروها جذب شوند.

نوبخت در پایان تاکید کرد: باید توجه داشت که بدنه ادارات جوابگوی جذب نیروی جدیدی نیست و بر همین اساس برای رفع این معضل باید زمینه حضور سرمایه‌گذار و بخش خصوصی را در زمینه اشتغال و کارآفرینی فراهم ساخت.

بر اساس این گزارش، محمدباقر نوبخت در سفری یک‌روزه به همراه نایب رئیس اول مجلس شورای اسلامی و نمایندگان مردم کردستان در مجلس، صبح امروز وارد کردستان شد.

بازدید از برخی طرح‌های عمرانی، شرکت در آئین پنجمین سالگرد سفر مقام معظم رهبری به کردستان، شرکت در جلسه شورای برنامه‌ریزی کردستان و برگزاری نشست خبری، از برنامه‌های سفر یک روزه معاون برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رئیس‌جمهور به این استان است.

انتهای پیام

کد N278497