40 نماینده خواستار پیگیری علت لغو مراسم تبیین اندیشه های امام در دانشگاه بروجرد شدند

تذکر کتبی,دانشگاه بروجرد

تهران - ایرنا - 40 نفر از نمایندگان مجلس شورای اسلامی در تذکری کتبی به وزیر کشور خواستار بررسی علت تعلل فرماندار بروجرد و استاندار لرستان در تامین نکردن امنیت مراسم تبیین اندیشه های امام در دانشگاه این شهرستان شدند.

به گزارش خبرنگار پارلمانی ایرنا، این نمایندگان در تذکر کتبی خود ضمن تاکید بر پیگیری علت بروز این اتفاق در دانشگاه بروجرد که منجر به لغو مراسم و عدم حضور یادگار امام (ره) در دانشگاه بروجرد شد خواستار پیگیری و برخورد قانونی با مسببان این موضوع شدند.

همایش ملی تبیین شخصیت علمی امام خمینی (ره) قرار بود در روزهای 16 و 17 اردیبهشت ماه در دانشگاه بروجرد با سخنرانی سید حسن خمینی برگزار شود. اما این همایش لغو شد.

این دانشگاه دربیانیه ای درمورد لغو این همایش توضیح داد: بعد از اعلام حضور حجت الاسلام سید حسن خمینی در بروجرد، یک شور و عشق خاصی در بین مردم شریف بروجرد برای شرکت در همایش ملی تبیین شخصیت علمی حضرت امام خمینی (ره) به وجود آمد.

در ادامه این بیانیه تصریح شد: با کمال تاسف به سبب افراط گری افراط گرایان و تهدیدهای تشنج آفرین آنها و با نهایت شگفتی، برخی مسوولان و تاثیرگذاران این شهر، اصرار بر برگزاری همایش با حذف یکی از سخنرانان همایش را داشتند.

دانشگاه آیت الله بروجردی در این بیانیه اعلام کرد که با در نظر گرفتن تمام جوانب و با عنایت به اینکه حرمت مومن از حرمت خانه کعبه بالاتر است و برگزاری همایش با حذف یکی از سخنرانان که سبب شکستن حرمت مهمان همایش می شد، کل همایش لغو شد.

خبر در حال تکمیل است.

سیام(3)**2021**9132**1336
کد N278454