نمایندگان مجلس طی بیانیه ای اعلام کردند:

هیأت مذاکره کننده با هیچ وعده و وعیدی از حقوق ملت ایران عقب نشینی نکند

مجلس

نمایندگان مجلس با صدور بیانیه ای تاکید کردند: وزیر محترم خارجه و هیأت مذاکره کننده باید در مذاکرات تمامی حقوق هسته ای ملت ایران براساس معاهده ام پی تی شامل حق غنی سازی، تحقیق و توسعه و ابعاد مختلف آن و همچنین آب سنگین اراک را صیانت نمایند و با هیچ وعده و وعیدی از این یافته های فناوری صلح آمیز هسته ای عقب نشینی نکند چراکه باید در این زمینه در مقابل نمایندگان ملت پاسخگو باشند.

به گزارش خبرنگار مهر، در جلسه علنی روز دوشنبه مجلس شورای اسلامی بیانیه ای در خصوص مذاکرات هسته ای که به امضای همه نمایندگان حاضر در مجلس رسیده بود قرائت شد.

متن کامل این بیانیه به شرح زیر است.

نمایندگان ملت بزرگ ایران در خانه ملت ضمن تجلیل از مقام والای شهیدان انقلاب اسلامی و دفاع مقدس و به ویژه با احترام به دانشمندان شهیدان هسته ای و با سپاس از دست اندرکاران و دانشمندان این صنعت تاکید می نماید که:

1. موضوع هسته ای نسخه مجاهدت دانشمندان هسته ای کشور و پایداری ملت در این راه است و در زمره دستاوردهای بزرگ ملی می باشد که مردم به ویژه نمایندگان نسبت به حفظ و صیانت از آن حساس می باشند.

2. جمهوری اسلامی ایران از ابتدا معتقد بود که جنجال درباره موضوع هسته ای که سال هاست توسط برخی قدرت های بزرگ انجام پذیرفته چیزی جز بهانه گیری نبوده و نیست لذا بری رفع هرگونه سوءتفاهم حل و فصل مسائل را از طریق مذاکرات سیاسی دنبال نموده که مقدمات این امر در طول سال های گذشته انجام گرفت.

3. حال که مذاکرات سیاسی در موضوع هسته ای به بخش نهایی آن نزدیک شده است مجددا صداهایی از برخی قدرت ها شنیده می شود که فکر می کنند با این گونه عملیات روانی می شود مذاکرات هسته ای را به بیراهه بکشانند.

4. نمایندگان مجلس شورای اسلامی به این گونه دسایس قدرت های بزرگ که حکایت از نوعی عقب افتادگی ذهنی دارد هشدار می دهد ملت ایران به هیچ عنوان از فناوری صلح آمیز هسته ای در همه ابعاد آن تنازل نخواهد کرد و پایداری این امر در قوانین مجلس شورای اسلامی مشخص شده است لذا وزیر محترم خارجه و هیأت مذاکره کننده باید در مذاکرات تمامی حقوق هسته ای ملت ایران براساس معاهده ام پی تی شامل حق غنی سازی، تحقیق و توسعه و ابعاد مختلف آن و همچنین آب سنگین اراک را صیانت نمایند و با هیچ وعده و وعیدی از این یافته های فناوری صلح آمیز هسته ای عقب نشینی نکند چراکه باید در این زمینه در مقابل نمایندگان ملت پاسخگو باشند.

والسلام