جشنواره جوان سرباز سپاه برگزار شد

سرباز,سپاه پاسداران,سپاه

جشنواره جوان سرباز سپاه پاسداران انقلاب اسلامی صبح امروز (دوشنبه) در سالن امام علی(ع) ستاد فرماندهی کل سپاه برگزار شد.

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، در این مراسم سردار علی‌محمد نائینی مشاور فرهنگی سپاه پاسداران با بیان اینکه "سربازان بخش قابل توجهی از سرمایه‌های نیروی مسلح هستند و در آمادگی دفاعی کشور نقش قابل توجهی دارند"، گفت: این سرمایه انسانی باید مورد توجه قرار بگیرد.

وی با تاکید بر اینکه "سربازان در بنیه دفاعی کشور نقش قابل توجهی دارند"، گفت: برگزاری چنین مراسمی فهم درستی از دوران سربازی به سربازان ارائه می‌دهد.

نائینی با بیان اینکه "جوانان باید الگو داشته باشند و بهترین الگو برای آنها ائمه هستند"، تصریح کرد: این جشنواره فرصتی برای پرداختن به دوران سربازی است. سربازی برای همه جوانان که سرمایه‌های کشور هستند یک ضرورت است، بویژه در شرایطی که گاه از دوران سربازی تصویر نامناسبی به جوانان داده می‌شود.

مشاور فرهنگی سپاه با بیان اینکه "سربازان باید از این دوران برای رشد خود با برنامه‌ریزی‌های مناسب در عرصه‌های معنوی، علمی و اجتماعی استفاده کنند"، خاطرنشان کرد: در واقع سربازی نقطه شروع یک زندگی مستقل و آغاز ورود به جامعه و برنامه‌ریزی برای رشد است.

وی با بیان اینکه "دوران سربازی، دورانی برای شکل‌گیری شخصیت است"، خطاب به سربازان گفت: با مطالعه دقیق زندگی امامان معصوم بویژه امام علی(ع) آنها را در سراسر زندگی خود سرمشق و الگو قرار دهیم. یادگیری زندگی اجتماعی، ارتقای تحصیلی و پاسخ به بسیاری از سوالات، از فرصت‌های دوران سربازی است و به سربازان توصیه می‌کنم که از این دوران برای رشد شخصیت خود استفاده کنند.

به گزارش ایسنا، ‌در ادامه این مراسم سردار حاتم عبادی جانشین فرمانده پشتیبانی و اجرائیات حوزه مرکزی سپاه نیز گفت: سربازان نقش مهمی در حفظ تمامیت کشور، برقراری امنیت ملی و آرامش دارند.

وی با بیان اینکه "از خداوند خواستاریم که خدمت توفیق هرچه بیشتر به نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و اسلام را نصیب همه ما کند"، افزود: انقلاب اسلامی مقدمه و زمینه‌ساز ظهور منجی عالم بشریت حضرت بقیة‌الله خواهد بود؛ بنابراین خدمت در نظام جمهوری اسلامی ایران، خدمت در سلسله مراتب فرماندهی حضرت ولی‌امر است.

عبادی با اشاره به اهمیت پاسداری از ارزش‌ها و آرمان‌های انقلاب اسلام و اطاعت از رهبری، گفت: ان‌شاءالله هرکدام بتوانیم نقشی در زمینه‌سازی جهت ظهور حضرت مهدی(عج) داشته باشیم.

جانشین فرمانده پشتیبانی و اجرائیات حوزه مرکزی سپاه با بیان اینکه "سربازی فرصتی برای یادگیری زندگی اجتماعی و آغاز دوران جدیدی در زندگی است"، خطاب به سربازان اظهار کرد: سعی کنید با فراگیری علوم و فنون، تجارب و اندوخته‌های فراوان برای خود کسب کنید. من به عنوان برادر کوچک شما به شما عزیزان توصیه می‌کنم که قدر تمام لحظه‌های عمر بویژه اوقات فراغتتان در ایام سربازی را بدانید.

وی با بیان اینکه "جوانی می‌تواند سربازی را با موفقیت طی کند که در این دوران هوشمندانه با آگاهی و با بصیرت عمل کند"، گفت: خدایی نکرده نباید زمان سربازان در این دوران به بطالت بگذرد. لباس مقدس سربازی بسیار مقدس است، چراکه شما در حفظ تمامیت ارضی و پاسداری از نظام اسلامی و ارزش‌های آن نقش مهمی دارید.

عبادی با بیان اینکه "نیروهای مسلح که در تمام عرصه‌های ملی در کشور پیشتاز هستند، برای تکریم و قدردانی از سربازان نمونه طی پنج سال گذشته جشنواره سرباز جوان را برگزار کرده است"، افزود: هدف از این جشنواره ارتقای منزلت خدمت سربازی، خوشایندسازی این دوران برای سربازان و ارج نهادن تلاش‌ها و فعالیت‌ سربازان در افزایش امنیت ملی، افزایش اعتماد به نفس در بین سربازان و ایجاد نشاط و پویایی در جامعه سربازی است.

جانشین فرمانده پشتیبانی و اجرائیات حوزه مرکزی سپاه در پایان اظهار کرد: جشنواره سرباز مقدمه‌ای برای برگزاری جشنواره حضرت علی‌اکبر است که به صورت کشوری برگزار می‌شود و در آنجا از برترین سربازها تقدیر خواهد شد.

بر اساس این گزارش، در این مراسم از تعدادی از سربازان نمونه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی قدردانی شد.

همچنین در این مراسم تعدادی از باستانی‌کاران به اجرای مراسم پرداختند و کلیپ سرباز نیز پخش شد و یکی از مداحان اهل بیت(ع) به مداحی پرداخت.

انتهای پیام

کد N278189