شهریاری در اخطار قانون اساسی:

امنیت سیستان و بلوچستان در وضعیت بدی است/دولت فعالیت تکفیری‌ها را جدی بگیرد

مجلس,شهریاری,سیستان و بلوچستان,امنیت,تکفیری

چند روز پیش در دلیگان افراد مسلح وارد منزل شخصی شده و تمام ساکنان خانه را به رگبار بستند هم اکنون از سرنوشت جمشید دانایی فر هیچ اطلاع موثقی در دست نداریم و گروه‌های اشرار، ‌قاچاقچیان و تکفیری‌ها در منطقه سیستان و بلوچستان فعال هستند.

نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای خواستار توجه بیشتر دولت و شورای عالی امنیت نسبت به امنیت سیستان و بلوچستان شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا حسین علی شهریاری در اخطار قانون اساسی در صحن علنی مجلس گفت: امروز قرار است بحث اصل 44 قانون اساسی و سیاست‌های کلی آن که مبنی بر واگذاری دستگاه‌ها و بنگاه‌های دولتی به بخش خصوصی است را بررسی کنیم.من از دولت خواهش می‌کنم که امنیت ما را مثل موارد ذکر شده در اصل 44 به تکفیری‌ها واگذار نکند.

نماینده زاهدان ادامه داد: اصل 154 قانون اساسی، جمهوری اسلامی ایران را از دخالت در امور داخلی دیگر کشورها منع و همزمان دفاع از حقوق مستضعفان جهان را و ظیفه ایران می‌داند.

شهریاری با اشاره به مشکلات منطقه سیستان وبلوچستان خطاب به دولت تاکید کرد: همانطور که براساس اصل 154 قانون اساسی نباید مستضعفان جهان را فراموش کنیم دولت نباید مستضعفان داخلی را که هموطنان ما هستند فراموش کند.

وی افزود: مسئله امنیت سیستان وبلوچستان در وضعیت بدی است. چند روز پیش در دلیگان افراد مسلح وارد منزل شخصی شده و تمام ساکنان خانه را به رگبار بستند هم اکنون از سرنوشت جمشید دانایی فر هیچ اطلاع موثقی در دست نداریم و گروه‌های اشرار، ‌قاچاقچیان و تکفیری‌ها در منطقه سیستان و بلوچستان فعال هستند.

شهریاری از شورای عالی امنیت ملی خواست تا نسبت به موضوع امنیت سیستان وبلوچستان توجه جدی‌تری داشته باشد.

وی همچنین خطاب به وزارت امور خارجه گفت: خواهش می کنم تمام وقت خود را صرف مسئله هسته‌ای نکنید برای تامین امنیت برخی مناطق نیاز به رایزنی‌ها و تحرکات جدی‌تر وزارت امور خارجه با کشورهای همسایه وجود دارد.

کد N277919