در دیدار هانس بلیکس؛

در موضوع غنی‌سازی یک حق مسلم داریم

سیاست خارجی

به دلیل اینکه کشورهای غربی به تعهدات خود در قبال ایران عمل نکردند، جمهوری اسلامی ایران تلاش کرد نیازهای خود به انرژی صلح‌آمیز هسته‌ای را با تکیه بر توانمندی‌های خود تامین کند.

وزیر امور خارجه ایران در دیدار مدیرکل اسبق آژانس گفت: ما در موضوع غنی سازی یک حق مسلم داریم و اعتقاد ما این است که هر توافق هسته‌ای باید این فرصت را ایجاد کند که از این حق خود استفاده کنیم.

به گزارش ایلنا، «هانس بلیکس» مدیرکل اسبق آژانس بین‌المللی انرژی اتمی و رئیس کنونی موسسه کمیسیون سلاح‌های کشتار جمعی سوئد که به جمهوری اسلامی ایران سفر کرده بود با محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان دیدار و گفت‌وگو کرد.

وزیر امور خارجه کشورمان در این دیدار تاکید کرد: ما در موضوع غنی سازی یک حق مسلم داریم و اعتقاد ما این است که هر توافق هسته‌ای باید این فرصت را ایجاد کند که از این حق خود استفاده کنیم.

وی اضافه کرد: مشکل عمده‌ای که در موضوع هسته‌ای وجود داشت بی اعتمادی متقابل بود.

ظریف افزود: به دلیل اینکه کشورهای غربی به تعهدات خود در قبال ایران عمل نکردند، جمهوری اسلامی ایران تلاش کرد نیازهای خود به انرژی صلح‌آمیز هسته‌ای را با تکیه بر توانمندی‌های خود تامین کند.

«هانس بلیکس» مدیرکل اسبق آژانس بین‌المللی انرژی اتمی و رئیس کنونی موسسه کمیسیون سلاح‌های کشتار جمعی سوئد نیز در این دیدار با استقبال از توافق ژنو در موضوع هسته‌ای ابراز امیدواری کرد که گفت‌وگوها به توافق نهایی منجر شود و طرفین به تضمین‌های داده شده در توافق هسته‌ای عمل کنند.

کد N277882