در جلسه هیأت دولت تصویب شد؛

افزایش ۲۵ درصدی دریافتی مستمری‌بگیران سازمان تأمین اجتماعی

دولت

در ادامه این جلسه، گزارش وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی مبنی بر ثبت نام سه میلیون و سیصد هزار نفر برای بیمه و نیز گزارش وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از اجرای مرحله اول طرح تحول نظام سلامت و استقبال مردم از این طرح به هیأت وزیران ارایه شد و مورد قدردانی قرار گرفت.

جلسه هیأت دولت بعد از ظهر امروز (یکشنبه) به ریاست حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی رییس‌جمهوری تشکیل شد و اعضای دولت به بحث و تبادل نظر پیرامون مهم‌ترین مسایل کشور پرداختند.

به گزارش ایلنا، در این جلسه تعدادی از پیشنهادهای دستگاه‌های اجرایی پس از بحث و بررسی، از سوی اعضای دولت به تصویب رسید.

آیین‌نامه معاینه و معافیت مشمولان خدمت وظیفه عمومی شامل فهرست بیماری‌ها، نقص عضوها و عدم رشد از جمله مواردی بود که در جلسه امروز هیأت وزیران تصویب شد.

به موجب تصمیم دیگر هیأت دولت، میزان دریافتی مستمری‌بگیران تأمین اجتماعی به میزان ۲۵ درصد افزایش یافت. براساس این تصمیم، از تاریخ اول فروردین ماه ۱۳۹۳ کلیه مستمری‌های بازنشستگی، از کارافتادگی و مجموع مستمری بازماندگان که تا پایان سال ۱۳۹۲ برقرار شده‌اند، به میزان ۲۵ درصد مستمری آنان در پایان اسفند ماه ۱۳۹۲ افزایش یافت.

همچنین در ادامه این جلسه، گزارش وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی مبنی بر ثبت نام سه میلیون و سیصد هزار نفر برای بیمه و نیز گزارش وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از اجرای مرحله اول طرح تحول نظام سلامت و استقبال مردم از این طرح به هیأت وزیران ارایه شد و مورد قدردانی قرار گرفت.

کد N277420