در جلسه عصر امروز دولت تصویب شد

افزایش 25درصدی دریافتی مستمری بگیران تامین اجتماعی

سیاسی

بر اساس تصمیم هیات دولت از تاریخ اول فروردین 1393 همه مستمری بگیران بازنشستگی، از کار افتادگی و مجموع مستمری بازماندگان که تا پایات سال 1392 برقرار شده‌اند به میزان 25 درصد مستمری آنان در پایان اسفند 1392 افزایش یافت.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دولت جلسه هیات دولت عصر امروز به ریاست دکتر حسن روحانی رئیس جمهور برگزار شد و اعضای هیات دولت درباره مهمترین مسائل کشور به تبادل نظر پرداختند.

در جلسه امروز هیات دولت، آئین نامه معاینه و معافیت مشمولان خدمت وظیفه عمومی شامل فهرست بیماری‌ها، نقص عضوها و عدم رشد به تصویب هیات وزیران رسید.

همچنین بر اساس تصمیم هیات دولت، میزان مستمری‌های مستمری بگیران تامین اجتماعی به میزان 25 درصد افزایش یافت.

بر اساس این تصمیم از تاریخ اول فروردین 1393 همه مستمری بگیران بازنشستگی، از کار افتادگی و مجموع مستمری بازماندگان که تا پایان سال 1392 برقرار شده‌اند به میزان 25 درصد مستمری آنان در پایان اسفند 1392 افزایش یافت.

همچنین در ادامه این جلسه گزارش وزیر کار تعاون ورفاه اجتماعی مبنی بر ثبت نام سه میلیون و سیصد هزار نفر برای بیمه و نیز گزارش وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی از اجرای مرحله اول طرح تحول نظام سلامت و استقبال مردم از این طرح به هیات وزیران ارایه شد و مورد قدردانی قرار گرفت.

انتهای پیام

کد N277408