کلیات طرح افزایش نرخ باروری و پیشگیری از کاهش جمعیت تصویب شد

ایسنا نوشت:

اعضای کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی در جلسه امروز این کمیسیون با کلیات طرح افزایش نرخ باروری و پیشگیری از کاهش رشد جمعیت کشور با مواد پیشنهادی وزارت بهداشت موافقت کردند.

عبدالرحمان رستمیان نایب رییس کمیسیون بهداشت با بیان این مطلب گفت: کلیات این طرح با مواردی که وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی پیشنهاد کرده بود، مورد بحث و بررسی قرار گرفته و به تصویب رسید.

وی افزود: این موارد شامل موضوعاتی است که تشخیص داده شوند که تولد فرزند برای سلامتی مادر و فرزند خطرناک است و... می‌باشد. در نتیجه با توجه به اینکه کلیات آن به تصویب رسیده، موارد پیشنهادی به انضمام طرح باید در صحن علنی مجلس بررسی شود.

نایب رییس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، ادامه داد، همچنین طرح اصلاح قانون بیمه اجتماعی کارگران ساختمانی از دیگر موضوعات مورد بررسی در کمیسیون بهداشت بود که مقرر شد کارگروهی تشکیل شده و نسبت به تعیین تکلیف پرداخت حق بیمه کارگران اینکه توسط کارفرما یا شهرداری باشد تصمیم لازم را اتخاذ کند.

وی خاطرنشان کرد: کلیات لایحه تشکیل شورای عالی ایمنی حمل و نقل کشور نیز که ارجاعی به این کمیسیون به عنوان کمیسیون فرعی بود، بررسی شده و به تصویب رسید.

رستمیان خاطرنشان کرد: آنچه در لایحه پیش‌بینی شده بود براین اساس بوده که وزارت راه و شهرسازی دبیر این شورا باشد اما کمیسیون معتقد است وزیر کشور می‌تواند دبیر شورا باشد که با ارائه گزارش‌ها و برنامه‌ریزی‌های لازم توسط استانداری‌ها، فرمانداری‌ها و همین‌طور نیروی انتظامی، موضوعات را دنبال کند و عللی که قابل رفع است، همان‌جا برطرف شود.

وی در پایان اظهار کرد: بررسی طرح الحاق یک تبصره به ماده ۲۶ قانون رسیدگی به تخلفات رانندگی نیز از دیگر دستورهای کاری کمیسیون بهداشت بود که بررسی و به تصویب رسید و براساس آن برای افراد نابینا که از عصای سفید استفاده می‌کنند زمانی که از جاده رد شوند برای رانندگان این عصا حکم چراغ قرمز را دارد و باید به عنوان قانون به آن عمل کنند.

 

23503

کد N277265