دیوید کامرون و کریستین امانپور در کارزار ˈدختران ما را برگردانیدˈ

نیجریه

لندن - ایرنا - ˈدیوید کامرونˈ نخست وزیر انگلیس روز یکشنبه رسما به کارزار فعالان شبکه های اجتماعی برای آزادی دختران ربوده شده نیجریه ای پیوست.

به گزارش ایرنا، این کارزار با عنوان ˈدختران ما را برگردانیدˈ، طی روزهای اخیر مورد حمایت شخصیت های مختلف از جمله ˈمیشل اوباماˈ همسر رییس جمهوری آمریکا قرار گرفته است.

نخست وزیر انگلیس که روز یکشنبه به همراه چند مهمان دیگر در یک شوی تلویزیونی در شبکه اول ˈبی بی سیˈ شرکت کرده بود، وقتی از سوی کریستین امانپور خبرنگار شبکه تلویزیونی ˈسی ان انˈ برای پیوستن به این کارزار دعوت شد، گفت: با خوشحالی از این کارزار حمایت می کنم.

وی گفت: من هفته گذشته با ˈگودلاک جاناتانˈ رییس جمهوری نیجریه تلفنی گفت و گو کردم و آمادگی انگلیس را برای کمک به آزادی دختران ربوده شده به اطلاع وی رساندم.

کامرون افزود: انگلیس هر کاری که بتواند برای آزادی این دختران و بازگرداندن آنان به خانواده هایشان انجام خواهد داد.

وی پس از این برنامه در صفحه توییتر خود نوشت: حمایت از کارزار ˈدختران ما را برگردانیدˈ، مایه غرور است.

یک گروه از کارشناسان انگلیسی روز جمعه برای حمایت از دولت نیجریه در موضوع ربایش بیش از 200 دختر دانش آموز، وارد ابوجا پایتخت نیجریه شد.

سخنگوی وزارت خارجه انگلیس در این باره گفت: اعضای تیم متخصصان انگلیس در مورد نحوه واکنش به ربایش دختران دانش آموز، به مقامات دولت نیجریه مشورت خواهند داد.

ˈاین تیم شامل کارشناسان و متخصصانی از بخش های مختلف دولت انگلیس از جمله وزارت خارجه، وزارت توسعه بین الملل و وزارت دفاع است که با مقامات نیجریه در موضوع مقابله با تروریسم و آدم ربایی همکاری خواهد کرد.ˈ

سخنگوی وزارت خارجه انگلیس اظهارداشت: گروه کارشناسی اعزامی به نیجریه علاوه بر حادثه اخیر ربایش دختران دانش آموز، درباره اقدامات بلند مدت در زمینه مقابله با تروریسم و جلوگیری از تکرار چنین حملاتی توسط گروه ˈبوکو حرامˈ، با دولت نیجریه همکاری خواهد کرد.

به گفته این سخنگو، کارشناسان انگلیسی همچنین از نزدیک با همتایان خود از دیگر کشورها و بویژه کارشناسان آمریکایی حاضر در نیجریه کار خواهند کرد.

افراد مسلح ماه گذشته بیش از 200 دختر دانش آموز را از یک مدرسه شبانه روزی در شهر ˈچیبوکˈ واقع در شمال نیجریه ربودند. گروه موسوم به ˈبوکو حرامˈ مسئولیت این اقدام را برعهده گرفته است.

این آدم ربایی طی روزهای اخیر بازتاب گسترده ای در رسانه ها و شبکه های اجتماعی داشته و گروهها و شخصیت های مختلف خواستار آزادی این دختران شده اند.

همچنین طی روزهای اخیر چند تجمع اعتراضی در مقابل سفارت نیجریه در لندن برگزار شد که شرکت کنندگان ضمن محکوم کردن ربایش دختران دانش آموز از دولت نیجریه نیز به خاطر عدم اقدام قاطع و فوری برای بازگرداندن این دانش آموزان انتقاد کردند.

اروپام**345
کد N277018