سفر نتانیاهو به‎ژاپن با هدف گفتگودرباره ایران/تصمیم توکیو برای‎ایجاد سپر دفاع موشکی پاتریوت

آسیا اقیانوسیه

سفر نتانیاهو به ژاپن با هدف گفتگو درباره برنامه هسته‌ ای ایران و تصمیم توکیو برای ایجاد سپر دفاع موشکی پاتریوت در مرکز توکیو از جمله تحولات ژاپن به شمار می رود.

به گزارش خبرگزاری خبرگزاری مهر، تایمز اسرائیل از سفر نخست وزیر رژیم صهیونیستی به ژاپن با هدف گفتگو با شینزو آبه همتای ژاپنی درباره برنامه هسته‌ ای ایران و ادامه تحریم‌ها علیه این کشور و همچنین همکاریهای اقتصادی میان تل آویو و توکیو خبر داد.

سفر نتانیاهو به تل آویو درحالیست که ژاپن از جمله واردکنندگان بزرگ نفت ایران در آسیا بوده و با بی اعتنایی به تحریمهای آمریکا و اتحادیه اروپا علیه ایران روابط خود را با تهران حفظ کرده است.

یونهاپ نیز از مذاکرات وزرای دفاع آمریکا، ژاپن و کره جنوبی درباره تحولات شبه جزیره کره و ایجاد تاخیر در انتقال فرماندهی عملیات‌های جنگی از واشنگتن به سئول در حاشیه نشست امنیتی آسیا خبر داد که قرار است ماه جاری میلادی در سنگاپور برگزار شود.

رسانه ها همچنین با اشاره به تصمیم ژاپن برای ایجاد سپر دفاع موشکی پاتریوت در مرکز توکیو با هدف مقابله با حملات احتمالی موشکی بالستیک از سوی کره شمالی گزارش دادند که این سیستم تا سال 2017 میلادی در ایچیگایا واقع در منطقه شینجوکو مستقر می‌ شود.