عضو کمیسیون برنامه و بودجه

پژوهش باید جایگاه واقعی خودش را پیدا کند

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس آمادگی خود را برای حمایت از پژوهشکده محیط زیست اعلام کرد و گفت: پژوهشکده محیط زیست دغدغه‌های مردم گیلان را به صورت ویژه بررسی کند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه گیلان، مهندس غلامعلی جعفرزاده، نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی در دیدار با رئیس جهاددانشگاهی گیلان و معاونین و اعضای هیات علمی پژوهشکده محیط زیست، با بیان این‌که «چند سال گذشته مسئله پژوهش در کشور جایگاه خاصی نداشت و هر کس با هر سبکی کارهای خودش را انجام می‌داد»، اظهار کرد: با بالا رفتن سطح تحصیلات و تخصصی‌تر شدن علوم، پژوهش نیز باید جایگاه واقعی خودش را پیدا کند.

وی مدیریت جدید جهاددانشگاهی واحد گیلان را نویدبخش اجرای برنامه‌های تحولی خواند و گفت: جهاددانشگاهی با این سطح تخصص، ظرفیت و توانی که در پژوهشکده محیط زیست در اختیار دارد، می‌تواند کارهای خوبی در حوزه دفن زباله به صورت استانی و ملی انجام دهد.

وی با اشاره به این‌که «برخی از دستگاه‌ها و سازمان‌ها کارهای پژوهشی پژوهشگران را رها کرده‌اند»، افزود: شما پژوهشگران پژوهشکده محیط زیست می‌توانید کارهایی انجام دهید که مورد مطالبه سازمان‌ها نیست، البته نه به این معنی که مورد نیاز نباشد، چه بسا سازمان‌ها اصلا نمی‌دانند این مشکل وجود دارد و شما به عنوان محقق مشکلات را شناسایی و سازمان مورد نظر را از وجود مشکل آگاه ‌سازید.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس آمادگی خود را برای همکاری و حمایت از طرح‌های پژوهشکده محیط زیست در ایجاد ارتباط با دستگاه‌های استانی و ملی اعلام و خاطرنشان کرد: پژوهشکده محیط زیست وجهه ملی دارد؛ لذا انتظار داریم پژوهشکده محیط زیست دغدغه‌های مردم گیلان را به صورت ویژه بررسی کند.

انتهای پیام

کد N276589