زمانیان در گفت‌و‌گو با ایلنا:

جنجال‌ها بر سر مذاکرات هسته‌ای نشان از عدم توجه به منافع ملی دارد

مجلس

با حمایت از دولت می‌توانیم دولت را یاری دهیم تا بتواند هم تعهداتش را انجام دهد و هم به منافع ملی توجه ویژه‌ای می‌کند/ ایجاد خلل در مباحث مهمی همچون مذاکرات هسته‌ای با اهداف شخصی و گروهی پیگری می‌شود.

نماینده مردم شهرکرد در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: همه طیف‌ها و جریانهای سیاسی باید دیدشان بر حفاظت از امنیت و منافع ملی باشد و اگر همه ما به آن توجه کنیم جنجال‌ها و چالش‌ها به وجود نمی‌آید.

سعید زمانیان در گفت‌و‌گو با خبرنگار ایلنا، در بیان اهمیت اعتماد به دولت گفت: ‌‌‌ همان طور که مقام معظم رهبری فرمودند باید به تیم مذاکره کننده که بچه‌های خودمان و بچه‌های انقلاب هستند اطمینان داشته باشیم و با این کار می‌توانیم دولت را یاری دهیم تا بتواند هم تعهداتش را انجام دهد و هم به منافع ملی توجه ویژه‌ای می‌کند.

وی هرگونه جریان سازی سیاسی علیه دولت و تیم مذاکره کننده را علیه منافع ملی خواند و ابراز کرد: همه طیف‌ها و جریانهای سیاسی باید دیدشان بر حفاظت از امنیت و منافع ملی باشد و اگر همه ما به آن توجه کنیم جنجال‌ها و چالش‌ها به وجود نمی‌آید.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه خطاب به کسانی که سعی در سنگ اندازی بر راه مذاکرات دارند، اظهار کرد: ایجاد خلل در مباحث مهمی همچون مذاکرات هسته‌ای با اهداف شخصی و گروهی پیگیری می‌شود و باید به اقدامات خود خاتمه دهند، نباید دولت را تضعیف کنیم این دولت، دولت نظام جمهوری اسلامی و خواست مردم در انتخابات است.

نماینده مردم شهرکرد ادامه داد: مجلس و نهاد‌های نظارتی در چهارچوب قوانین و مقررات و چهارچوبهای نظارتی مذاکرات را پیگیری می‌کنند و هر زمان که تخلفی رخ داد برخورد می‌کنیم و اما اکنون نیاز به پشتیبانی دارد و مجلس این کار را انجام دهیم.

وی همچنین ارائه اطلاعات لازم به مردم را ضروری دانست و عنوان کرد: مذاکره کنندگان نیز باید شفاف سازی کنند و در خصوص شبهاتی که وجود دارد اطلاع رسانی‌های لازم را انجام دهند. البته مذاکرات محرمانه است و نمی‌توان تمام وجوه آن را رسانه‌ای کرد اما در بخشهایی که می‌توان به مردم آگاهی بخشید این امر باید صورت گیرد.

 

کد N276386