عراقچی در گفتگو با مهر : 

رایزنی های نیویورک مفید بود / مذاکرات ایران و 1+5 چهارشنبه تا جمعه در وین برگزار می شود

سیاست خارجی

عضو ارشد تیم مذاکره کننده هسته ای کشورمان گفت:  در مذاکرات گذشته درباره همه موضوعات بحث های مبسوط صورت گرفته است و در این دور از مذاکرات نیز قرار است درباره همه موضوعات گفتگو کرده و بحث های گذشته را به صورت توافق در بیاوریم.


سید عباس عراقچی ، عضو ارشد تیم مذاکره کننده هسته ای کشورمان در آستانه چهارمین دور از مذاکرات ایران و کشورهای 1+5 در گام نهایی در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به اینکه مذاکرات کارشناسی ایران و کشورهای 1+5 در نیویوک مذاکرات مفیدی بود، گفت: مذاکرات کارشناسی بیشتر برای بازکردن ابعاد موضوعات است و محل تصمیم گیری و تصمیم سازی نیست .

وی با اشاره به اینکه مذاکرات ایران و 1+5 در وین از روز سه شنبه آغاز می شود، افزود: مذاکرات از روز سه شنبه با شام کاری کاترین اشتون و محمد جواد ظریف آغاز می شود و گفتگو ها نیز در روزهای چهارشنبه ، پنجشنبه و جمعه خواهد بود.

وی درباره دستور کار مذاکرات با اشاره به اینکه در این دوره وارد نگارش متن خواهیم شد ، تصریح کرد: در مذاکرات گذشته درباره همه موضوعات بحث های مبسوط صورت گرفته است و در این دور از مذاکرات نیز قرار است درباره همه موضوعات گفتگو کرده و بحث های گذشته را به صورت توافق در بیاوریم.

عراقچی درباره اعلام خبر مذاکرات ایران و آژانس در وین از فردا با تأکید بر اینکه هیچگونه مذاکره رسمی با آژانس بین المللی انرژی اتمی نداریم و مذاکره ای با آژانس پیش بینی نشده است ، اظهار داشت : جلسه فردا بین کارشناسان ایران و آژانس یک جلسه معمولی و غیر رسمی است که در نمایندگی ایران در وین صورت می گیرد . اینگونه گفتگوها بین ایران و آژانس کاملا معمول است .