درخواست جمعی از دانشجویان از رئیس مجلس؛

اجازه ندهید حیثیت مجلس دست‌مایه اغراض سیاسی افراطیون قرار گیرد

سیاست داخلی,دولت,دانشجویان,رییس مجلس

تدابیر و اقدامات هوشمندانه دولت تدبیر و امید، در10 ماهه اخیر، تحولی بزرگ به ویژه در عرصه خطیر سیاست خارجی و دانشگاهی رقم زد و مردمان این سرزمین پس از مدت‌ها، تابش پرتوهای شادی و امید را در جامعه و دانشگاه به چشم دیدند.

انجمن اسلامی دانشگاه آزاد اسلامی واحد کاشمر، طی بیانیه‌ای، ضمن اعلام اعتراض خود نسبت به نقدهای غیرمنصفانه‌ای که از دولت  در عرصه سیاست خارجی و همچنین وزارت علوم می‌شود، بر حمایت خود از دولت تدبیر و امید تأکید کردند.

در این بیانیه آمده است:

«برهه‌ای که در حال حاضر در آن قرار داریم، یکی از سخت‌ترین و حساس‌ترین موقعیت‌هایی است که کشور در تاریخ 35 ساله انقلاب اسلامی با آن مواجه شده است و حساسیت این مقطع به لحاظ سیاسی و اقتصادی بر هیچ‌کس پوشیده نیست. ملت ایران در ۲۴خردادماه، علی‌رغم میل جریان اقتدارگرا، تابلویی ماندگار از حماسه سیاسی، به رنگ امیدبخش «اعتدال، تدبیر و عقلانیت» نقاشی کرد و سربلندتر از گذشته، با وحدت و انسجام ملی حماسه‌ای متفاوت خلق نمود.

در پی این انتخاب، تدابیر و اقدامات هوشمندانه دولت تدبیر و امید، در10 ماهه اخیر، تحولی بزرگ به ویژه در عرصه خطیر سیاست خارجی و دانشگاهی رقم زد و مردمان این سرزمین پس از مدت‌ها، تابش پرتوهای شادی و امید را در جامعه و دانشگاه به چشم دیدند.

از این رو، ما جمعی از دانشگاهیان و دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی واحد کاشمر، ضمن حمایت از اقدامات شایسته دکتر فرجی دانا وزیر محترم علوم، تحقیقات و فناوری و وزیر محترم امور خارجه جناب آقای دکتر محمدجواد ظریف، مخالفت خود را با دیدگاه‌های افراطی برخی نمایندگان تندروی مجلس شورای اسلامی که توهین به منزلت دانشگاه و دانشگاهیان وملت شریف ایران، است،  از رئیس محترم مجلس شورای اسلامی می‌خواهیم با قاطعیت خویش اجازه ندهند، حیثیت مجلس دست‌مایه اغراض سیاسی و منافع شخصی برخی افراد و جریانات قرار گیرد و مردم ایران و جامعه دانشگاهی تاوان لجاجت افراطیونی را بپردازد که تلاش می‌نمایند روند اشتباه گذشته ادامه یابد.

مردم ایران برخلاف نظر افراطیون شاهد هستند که فرزندان انقلاب، در جبهه نبرد پیچیده دیپلماتیک، در برابر بهانه‌تراشی‌ها و خوی سلطه‌جوی طرف مقابل، با حفظ موضع منطق و اقتدار، نه تنها حق جمهوری اسلامی ایران در برخورداری از انرژی هسته‌ای را به آنان فهماندند، بلکه حقانیت ملت بزرگ ایران را به جهانیان ثابت کردند.

سربازان توانمند عرصه دیپلماسی، با ابتکار عمل، توانستند دیوار ظالمانه تحریم‌ها را درهم شکنند. همه می‌دانیم که توافق‌نامه هسته‌ای ژنو، مرهون تأییدات و حمایت‌های مقام رهبری می‌باشد؛ اما متأسفانه در این میان، عده‌ای از افراطیون داخلی و خارجی با بی‌انصافی و بداخلاقی سیاسی سعی دارند وجهه دولت را تخریب کرده و موفقیت‌های حاصله را زیر سؤال ببرند.

از این رو، ما جمعی از دانشجویان و اساتید دانشگاه آزاد شهرستان کاشمر، بر خود لازم می‌دانیم با احترام به نقد منصفانه و حفظ وحدت و اقتدار ملی، حمایت قاطع و همه‌جانبه خود را از دولت تدبیر امید و توافقات هسته‌ای و وزرای خارجه و علوم تحقیقات و اقدامات دولت محترم اعلام نموده و ضمن دعوت از همه اقشار به انصاف و میانه‌روی و پرهیز از هرگونه اقدام تفرقه‌افکن و افراطی، به تمامیت‌خواهان بی‌منطق هشدار می‌دهیم که دانشجویان و جنبش دانشجویی هوشیار و بیدار مسائل داخلی و خارجی را با دقت تمام دنبال کرده و در صورت نیاز برای حمایت از استقلال و آزادی ایران و دولتِ برخاسته از رأی و نظر مردم ایران، از هیچ تلاشی فروگذار نخواهد بود.

در پایان، ضمن پاسداشت یاد شهدای هسته‌ای کشور، برای ریاست محترم جمهور، جناب آقای دکتر روحانی، وزیر محترم امور خارجه، جناب آقای دکتر ظریف و دکتر فرجی‌دانا و سایر اعضای کابینه دولت تدبیر و امید، آرزوی توفیق روزافزون داریم

کد N276263