حادثه وحشتناک در فلوریدا/

تیراندازی در آمریکا چهار کشته برجا گذاشت

آمریکا اروپا

بار دیگر در دسترس بودن سلاح گرم در آمریکا حادثه آفرید و این بار مردی در فلوریدا پس از به قتل رساندن همسر و دو فرزندش، با شلیک گلوله به سر به زندگی خود نیز پایان داد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از آسوشیتدپرس، رسانه های آمریکایی روز گذشته خبری را مخابره کردند که حکایت از وقوع حادثه ای وحشتناک در فلوریدا داشت. در این حادثه مردی بعد از شلیک گلوله به سر همسر و دو فرزند خود محل اقامت خویش را به آتش کشید و خود را نیز به قتل رساند.

"دونا لسکزینسکی" کلانتر منطقه هیلسبورگ، با حضور در کنفرانس خبری اعلام کرد که "دارین کمپبل" فرد تیرانداز، پیش از دست زدن به قتل اقدام به خرید کپسول های گاز و مواد محترقه کرده بود.

بر اساس این گزارش، کمپبل پیش از دست زدن به این جنایت هیچگونه سابقه کیفری نداشته و تا کنون هیچ گزارشی در مورد وی در کلانتری به ثبت نرسیده از همین رو پلیس در حال انجام تحقیقات در خصوص حساب های مالی و دیگر امور مربوط به این خانواده است تا انگیزه های احتمالی کمپل از دست زدن به این جنایت را کشف کند.

در دسترس بودن سلاح گرم در آمریکا و فروش انواع مختلف آن در فروشگاه ها سبب شده تا اغلب مردم ایالات متحده سلاح گرم در اختیار داشته باشند به همین دلیل آمار قتل در این کشور با استفاده از سلاح گرم بسیار بالاست.

در این میان اقدام برخی از نمایندگان کنگره و کاخ سفید برای ایجاد محدودیت در زمینه فروش سلاح راه به جایی نبرده و ارتباط گسترده لابی سلاح در ایالات متحده با اعضای با نفوذ کنگره سبب شده تا فروش سلاح در آمریکا بدون هیچگونه مشکلی ادامه داشته  باشد.

این وضعیت رفته رفته تبدیل به یک بحران شده به طوریکه تیراندازی در آمریکا به سوی مردم بی دفاع تبدیل به موضوعی همیشگی شده و سالانه هزاران نفر در این کشور بر اثر اصابت گلوله کشته می شوند.

بر اساس جدیدترین تحقیقات انجام شده در آمریکا در هر سال بیش از 500 کودک در حوادث تیراندازی که در شهرهای مختلف این کشور انجام می شود کشته می شوند.

در همین رابطه  در سال گذشته "اریک هولدر" وزیر دادگستری آمریکا، در مراسم سالانه روسای پلیس آمریکا اعلام کرد : میانگین تیراندازی های انجام شده به سوی مردم در آمریکا از سال 2008 تا کنون در مقایسه با سالهای 2000 تا 2008 سه برابر شده است.

این آمار از سوی وزارت دادگستری آمریکا منتشر شده است. این وزارت خانه در 10 سال گذشته 50 هزار افسر، هفت هزار فرمانده ویژه صحنه های جرم، و بیش از سه هزار افسر محلی و ایالتی را برای مقابله با جرم و جنایت به ویژه مقابله با تیراندازی آموزش داده، اما با این وجود تیراندازی به سوی مردم در آمریکا همچنان ادامه دارد.