یک روزنامه ترک: بوکوحرام با دولت اردوغان در ارتباط است

واحد مرکزی خبر نوشت:

یک روزنامه ترک از ارتباط گروه تروریستی بوکو حرام با دولت برخاسته از حزب عدالت و توسعه در ترکیه خبر داد.
به گزارش خبرگزاری سوریه سانا از آنکارا ، روزنامه ترکیه ای ایدینلیک نوشت گروه تروریستی بوکوحرام وابسته به شبکه القاعده که تاکنون بیش از 1500 تن را کشته و شماری زیادی از دختران نیجریه ای را ربوده با دولت حزب عدالت و توسعه در ترکیه ارتباط دارد.
این روزنامه با اشاره به نوارهای صوتی که منابع اطلاعاتی طی ماه های اخیر بدست آورده اند از همکاری گروه بوکوحرام با القاعده در کشورهای مغرب عربی خبر داد.
این روزنامه به ربوده شدن 270 دختر نیجریه ای در شمال شرقی این کشور به دست اعضای بوکوحرام اشاره کرد و افزود این گروه برای فروش یا ازدواج اجباری این دختران که 12 تا 17 ساله اند اعلام آمادگی کرده است.
این منبع تصریح کرد سازمان های جهانی به ویژه سازمان ملل متحد و صندوق حمایت از کودکان سازمان ملل تلاش هایی را برای نجات دختران ربوده شده نیجریه ای آغاز کرده اند.
همچنین کشورهای آمریکا ، فرانسه برای کمک به نیجریه در این خصوص اعلام آمادگی کرده اند این در حالی است که دولت رجب طیب اردوغان نخست وزیر ترکیه که در حمایت از مردم لیبی ، سوریه و مصر تلاش می کرد هیچ واکنشی در خصوص ربوده شدن دختران نیجریه ای از دست گروه بوکوحرام نشان نداده و سکوت کامل اختیار کرده است.

52261

کد N276164