پاسخ ایران به دفاع شهردار پیشین نیویورک از گروهک تروریستی منافقین

سیاسی

نمایندگی جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل در واکنش به مقاله اخیر شهردار اسبق نیویورک که به طرز وقیحانه‌ای از گروه تروریستی منافقین دفاع کرده است، تاکید کرد: مردم عراق از این گروهک نفرت دارند و از آنها می‌خواهند از کشورشان خارج شوند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) ، بعد از انتشار مقاله رودلف جیولیانی، شهردار اسبق نیویورک در شبکه فاکس نیوز آمریکا، بخش رسانه ای نمایندگی ایران در سازمان ملل متحد به این مقاله واکنش نشان داد.

حمید بابائی، مسئول بخش رسانه ای نمایندگی کشورمان با تکان دهنده و تاسف بار خواندن استقبال گرم جولیانی از سازمان تروریستی منافقین، تاکید کرد: روزنامه نگاران و اتاق‌های فکر در سراسر جهان، نسبت به اقدامات فرقه گونه سازمان مجاهدین خلق (منافقین) زنگ خطر را به صدا در آورده‌اند.

وی به برخی اقدامات این گروهک تروریستی مانند اجبار اعضا به رها کردن کودکانشان به این بهانه که زمان بیشتری را برای اهداف آن سازمان اختصاص دهند، اشاره و تاکید کرده است: چندین دهه فعالیت طولانی منافقین توام با ترس و وحشیگری آنها، از سوی بسیاری از نهادها و از جمله وزارت خارجه آمریکا در سال 1997 میلادی به عنوان سازمانی تروریستی معرفی و به عنوان "گروهکی سرکوب‌گر که مورد نفرت بیشتر ایرانی‌ها و عراقی‌هاست" توصیف شده اند.

نویسنده این جوابیه با نقد سیاست دوگانه آمریکا در خارج کردن گروهک تروریستی منافقین از فهرست گروه‌های تروریستی آمریکا نوشته است: از طریق سلسله اقداماتی که موسسه آمریکائی رند، آن را " اقدامات فرقه‌ای و استخدام فریبنده نیرو‌های جدید و راهبردهایی در روابط عمومی" نامید، آنها از طریق پرداخت میلیون‌ها دلار به سیاستمداران، دلالان و واسطه‌های سیاسی در واشنگتن اقدام می کنند، جایی که به نظر می‌رسد مانند آنچه در کمک‌های مالی در مبارزات انتخاباتی و یا نرخ سخنرانان شاهد هستیم، هر کس قیمت مشخصی دارد، سازمان تروریستی منافقین موفق شده است خود را از فهرست گروه‌های تروریستی حذف کند.

بابایی به نقش تروریستی این گروهک، نه تنها در ایران بلکه در عراق اشاره کرده و نوشته است: این گروهک در طول جنگ ایران و عراق، از صدام پشتیبانی و در زمانی که به عنوان گروه شبه نظامی خصوصی مرتبط با صدام در عراق مستقر بود و نقش مهمی در سرکوب خشونت‌بار قیام مردم عراق در اوایل دهه 1990 میلادی ایفا کرد.

مسئول بخش رسانه‌ای نمایندگی کشورمان در سازمان ملل در پایان و خطاب به جولیانی نوشته است: مردم عراق از این گروهک نفرت دارند و از آنها می‌خواهند از کشورشان خارج شوند، چنان که باید این کار را انجام دهند.

شبکه فاکس نیوز آمریکا که به گرایش های صهیونیستی و ضد ایرانی شهره است، چهارشنبه هفدهم اردیبهشت در بخش دیدگاه‌های پایگاه اینترنتی خود، سرمقاله‌ رودلف جیولیانی، شهردار اسبق نیویورک را با عنوان "تدوام خطای محاسباتی تیم اوباما درباره ایران؛ تغییر در دوران روحانی، یک سراب است"، منتشر کرد.

رودلف جیولیانی در مقاله خود با اشاره به اینکه مذاکرات هسته‌ای ایران و غرب، از مهم‌ترین موضوعات سیاست خارجی آمریکاست که دولت اوباما با آن مواجه است، ادعای پوچ حمایت ایران از تروریسم را تکرار کرده و نوشته است: این شرایط اقتضا می‌کند پیشرفت هسته‌ای ایران، نه محدود بلکه متوقف شود.

وی همچنین مدعی شده است: گفت‌وگو‌های هسته‌ای و چشم‌انداز سیاست‌های کلی آمریکا در برابر ایران، به علت خطای محاسباتی دولت اوباما، در حال شکست است.

شهردار اسبق نیویورک مصادیق روشن در سیاستگذاری نادرست اوباما را در رویکرد او نسبت به گروهک تروریستی منافقین دانسته و نوشته است: سازمان مجاهدین خلق (منافقین) و شورای ملی مقاومت ایران، به رهبری مریم رجوی، افق دیگری را برای ایران ترسیم می‌کند که ما باید با آغوش گرم از آن استقبال کنیم : یعنی ایران غیردینی، دموکراتیک و غیرهسته‌ای.

بر اساس گزارش واحد مرکزی خبر، وی در توجیه مضحک ماهیت تروریستی این گروهک نوشته است: درست است که مجاهدین خلق در برخی اقدامات خشونت‌بار مشارکت داشته‌اند اما بیش از سیزده سال است که از خشونت دست کشیده و سلاح‌های خود را زمین گذاشته‌اند.

رودلف جیولیانی با مظلوم نمایی این گروهک تروریستی می نویسد: حدود 3000 تن از اعضای مجاهدین خلق در زندانی که با حسن تعبیر اردوگاه آزادی نامیده می‌شود، محصور شده‌اند و ما تعهد خود نسبت به حمایت از آنها را نقض کرده ایم که امری خلاف وجدان است.

وی با هم پیمان خواندن اعضای این سازمان تروریستی، نوشته است: دولت آمریکا تعهدی قانونی و اخلاقی برای حمایت از همه این افراد دارد لذا دولت ما باید هرچه زودتر اعضای این سازمان را از طریق هوایی از عراق خارج کند.

انتهای پیام

کد N275912