روحانی در مراسم رونمایی از سه دستاورد هسته‌ای:| 167102

ادعای فعالیت هسته‌ای مخفیانه ایران دروغی آشکار است

دولت

به دنیا ثابت خواهیم کرد که فعالیت‌های هسته‌ای جمهوری اسلامی ایران کاملا قانونی و بدون انحراف بوده است.


                           

رییس جمهور با تاکید براینکه فعالیت هسته‌ای ایران کاملا قانونی و بدون انحراف بوده است، خواستار توجه بیشتر جامعه به مسائل علمی و فناوری شد و گفت:‌این علم وفناوری است که برای ما قدرت علمی، قدرت اقتصادی حتی قدرت فرهنگی و دفاعی می‌آفریند.
به گزارش خبرنگار ایلنا،‌ حجت الاسلام و المسملین حسن روحانی صبح امروز در مراسم رونمایی از سه دستاورد جدید هسته‌ای کشورمان گفت: به دنیا ثابت خواهیم کرد که فعالیت‌های هسته‌ای جمهوری اسلامی ایران کاملا قانونی و بدون انحراف بوده است.
وی با اشاره به شبهه‌افکنی غرب وشرق در توانایی ایران در دستیابی به انرژی هسته‌ای اظهار کرد:امروز می‌بینند که وقتی می‌گوییم اگر غنی سازی 20درصد را نیاز داشته باشیم انجام می‌دهیم یعنی توانایی انجامش را داریم.
رئیس جمهور با اشاره به روند پرونده هسته‌ای کشورمان در طی سال‌های اخیر تصریح کرد: در آن روزها که ما در پی غنی سازی بودیم تا در سوخت رآکتور روی پای خود بایستیم تقریباً به همه شرق وغرب مراجعه کردیم پس اینکه می‌گویند ایران در زمینه فعالیت‌های هسته‌ایش مخفیانه عمل کرده است دروغی آشکار است.
روحانی به نقش مردم و توان داخلی در انقلاب اسلامی و هشت سال دفاع مقدس اشاره کرد وابراز داشت: ما در انقلاب روی پای خود ایستادیم و به ملت خود تکیه و به رهبری خود اعتماد کردیم و خداوند ما را در برابر دنیا وهمه قدرت‌ها پیروز کرد. در دوران دفاع مقدس نیز بر جوانان، ایثارگران، سپاه، بسیج،‌ارتش،‌عشایر وهمه انسان‌های والا و فداکار خود تکیه کردیم و خدا ما را پیروز کرد.
وی با بیان اینکه ما امروز باید در مسیرهای متنوع علم و فناوری روی پای خودبایستیم خاطر نشان کرد: در مسیر اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی و در سال فرهنگ و اقتصاد باید در زمینه علم ودانش به پیش برویم چرا که قدرت اصلی درعلم وفناوری است و این علم وفناوری است که برای ما قدرت علمی، قدرت اقتصادی حتی قدرت فرهنگی و دفاعی می‌آفریند.                       
کد N275804