مدیرکل تبلیغات اسلامی لرستان:

مناسبت‎ها فرصت خوبی برای ترویج فرهنگ اسلامی و قرآنی است

سیاسی

مدیرکل تبلیغات اسلامی لرستان گفت: شیعه خود را در مناسبات مذهبی نشان می‎دهد.

مدیرکل تبلیغات اسلامی لرستان گفت: شیعه خود را در مناسبات مذهبی نشان می‎دهد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه لرستان، حجت‎الاسلام سعید مهدوی امین در دومین جلسه دستگاه‎های فرهنگی استان بیان کرد: بنا بر توصیه مقام معظم رهبری باید بقاع متبرکه و امامزادگان به قطب فرهنگی تبدیل شوند و در این راستا اوقاف و امور خیریه چندین طرح را به دبیرخانه ارسال کرده که یکی از آنها تربیت حافظ قرآن و اجرای برنامه‎های فعالیتی در امامزادگان و بقاع متبرکه است.

وی با اشاره به تأکید مقام معظم رهبری که باید 10 میلیون حافظ قرآن در کشور داشته باشیم، بر ترویج حفظ قرآن از سوی جوانان تأکید کرد و افزود: باید این مهم در بین جوانان و دانش‎آموزان ترویج و ارتقا یابد.

مهدوی امین با بیان این‌که «مناسبت‎ها فرصت خوبی برای ترویج فرهنگ اسلامی و قرآنی است» یادآور شد: شیعه خود را در مناسبت‎های مذهبی نشان می‎دهد که نیاز است تقویت و تعمیق مناسبت‎های ملی، اسلامی و دین را در دستور کار قرار می‎دهیم.

مدیرکل تبلیغات اسلامی لرستان با بیان این‌که «همیشه در بحث فرهنگ، بحث‎های کلی، اصولی و سیاست‎ها بحث می‎شود» اظهار کرد: باید به دنبال توسعه و ترویج سبک زندگی اسلامی باشیم چراکه زندگی همه چیز را دربر می‎گیرد در حالی که متأسفانه در این باره یک کاتالوگ فرهنگی نداریم.

وی ادامه داد: سبک زندگی ایرانی اسلامی توانمندتر از سبک زندگی غربی است که باید این امر را در جامعه تقویت کنیم.

انتهای پیام

کد N275709