داعش 16 فرمانده خود را اعدام کرد/کشته شدن 100 عضو داعش در فلوجه عراق

سیاسی

داعش 16 تن از فرماندهان خود را به علت عقب نشینی و خروج از شهر فلوجه اعدام کرد.

داعش 16 تن از فرماندهان خود را به علت عقب نشینی و خروج از شهر فلوجه اعدام کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از سایت پانوراما، منابع امنیتی عراق اعلام کردند، گروه‌های تروریستی وابسته به داعش چند تن از فرماندهان جنوبی خود در فلوجه را به علت عقب نشینی از این شهر و پیشروی به سمت منطقه (جرف الصخر) اعدام کردند.

این منبع در مصاحبه با خبرگزاری عراق اعلام کرد: نیروهای مسلح وابسته به داعش در پی عقب نشینی نیروهای خود موسوم به (ولایة جنوب) از شهر فلوجه و پیشروی آن‌ها به منطقه فاضلیه از توابع (جرف الصخر) که در 60 کیلومتری شمال بابل قرار دارد، 16 تن را اعدام کرد.

این منبع خاطرنشان کرد: نیروهای امنیتی عراق به منظور پاکسازی منطقه (جرف الصخر) از افراد مسلح داعش و نیز دستگیری آنان این منطقه را تحت تسلط خود درآورده است.

همچنین ارتش حملات امنیتی گسترده‌ای را در فلوجه و چهار نطقه دیگر اطراف آن به منظور پاکسازی از گروه‌های تروریستی انجام داد.

شبکه سومریه نیوز عراق به نقل از یک مقام در فرماندهی عملیات الانبار گزارش داد: 100 عضو گروه داعش در این عملیات کشته و سه نقطه جنوبی فلوجه از دست تروریست‌ها آزاد شد.

این مقام افزود: نیروهای مشترک از فرماندهی زمینی یگان واکنش سریع و سازمان مبارزه با تروریسم، نیروی هوایی ارتش و لشگر زرهی 36 در این عملیات مشارکت داشتند و توانستند سه نقطه نعیمیه، جامعه و هیاکل جنوبی را آزاد کنند.

این مقام که خواست نامش فاش نشود، گفت: نیروها توانستند 100 عضو داعش را کشته و هفت خودروی وابسته به آنها و یک منزل بمب گذاری شده را نابود کنند.

انتهای پیام

کد N275705