تاکید آمریکا بر ادامه همکاری با پاکستان در مقابله با تروریسم

سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا مناقشات درباره این مساله که واشنگتن تلاش خود را برای انهدام مخفیگاه‌های شبه‌نظامیان در پاکستان متوقف کرده، رد کرد و گفت: آمریکا همچنان با اسلام‌آباد درباره موضوع مقابله با تروریسم همکاری می‌کند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نوشته روزنامه نیشن، "جنیفر ساکی"، سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا در پاسخ به سؤالی درباره کاهش پیشرفت در انهدام مخفیگاه‌های شبه‌نظامیان در پاکستان گفت: این مساله همچنان از مقوله‌های جدی همکاری میان اسلام‌آباد و واشنگتن است. ما درباره اقدامات مقابله با تروریسم و همکاری در این باره، نگرانی‌های مشترکی داریم. بنابراین، این مساله خود گواه تداوم همکاری ما با پاکستان و تعهد بر انجام همکاری نزدیک درباره این مسائل است.

سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا به اظهارنظر ویلیام برنز، معاون وزیر امور خارجه آمریکا درباره این مساله اشاره کرد که وی به تلفات پاکستانی‌ها در این راه اذعان کرد اما از این کشور خواسته بود اقدامات برون مرزی شبه‌نظامیان را متوقف کرده و مخفیگاه‌های آن‌ها را در مرز پاکستان با افغانستان منهدم کنند.

جنیفر ساکی افزود: ما این اقدامات را مورد تحسین قرار می‌دهیم اما مشخص است که این مساله همانی است که باعث تداوم فعالیت ما برای مقابله با شبه نظامی‌ها در پاکستان می‌شود.

از زمان تزلزل روابط میان پاکستان با آمریکا در سال 2011، این روابط در حال بهبودی است.

انتهای پیام

کد N275666