مدیر حوزه‌های علمیه:

بزرگترین سرمایه برای دولت جلب اعتماد بزرگان حوزه است

حوزه علميه

مدیر حوزه‌های علمیه گفت: جلب اعتماد علماء و بزرگان حوزه، بزرگترین سرمایه برای دولت است.

مدیر حوزه‌های علمیه گفت: جلب اعتماد علماء و بزرگان حوزه، بزرگترین سرمایه برای دولت است.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)منطقه قم حجت‌الاسلام والمسلمین سیدهاشم حسینی بوشهری در دیدار حجت‌الاسلام داود نمازی مشاور وزیر کشور در امور هماهنگی روحانیت و ائمه جمعه و جماعت افزود: دولت می‌تواند از این سرمایه برای بهبود امور بهره مند شود.

وی در مورد ضرورت رابطه بین دولت و روحانیت گفت: گرچه دولت، یک دولت اسلامی است و طبعا اهداف دینی را دنبال می‌کند، اما همواره این نیاز احساس می‌شد که چه در سطح ریاست جمهوری و چه در سطح وزیر کشور که حیطه کاری گسترده‌ای دارد با مراجع تقلید و روحانیت و حوزه‌های علمیه ارتباط خوبی وجود داشته باشد.

امام جمعه موقت قم تاکید کرد: آنچه که مربوط به رابطه بین وزیر کشور و علما و روحانیت و حوزه‌های علمیه است کار بسیار مهمی است و تقریبا بخش قابل توجهی از نیازهایی که برای ایجاد ارتباط با دولت وجود دارد از طریق وزارت کشور انجام می‌شود.

حسینی بوشهری به مشاور وزیر کشور در امور هماهنگی روحانیت و ائمه جمعه و جماعت توصیه کرد که در انتقال درست مفاهیم و مطالب علما و مسئولان کشور اهتمام جدی داشته باشد.

مدیر حوزه‌های علمیه سراسر کشور در توصیه دیگری گفت: اگر بخواهید در جایگاهی که منصوب شده‌اید در رسانه‌های جمعی بدون تحقیق و بررسی مطلبی را بیان کنید و موضع صرف طرفدارانه از دولت و وزارت کشور داشته باشید، تصور روحانیت و علما این خواهد بود که شما یک طرفه قضاوت می‌کنید، بنابراین سعی کنید با سعه صدر به دنبال ایجاد همدلی باشید.

وی تاکید کرد: البته چنانچه وقتی شما مطالبی را از جانب علما به مسئولان وزارت کشور منتقل می‌کنید آنها هم باید ترتیب اثر بدهند.

حسینی بوشهری گفت: گاهی ممکن است مطلبی را منتقل کنید که شخص وزیر در آن مسئله ورود پیدا کند و مسئله حل شود ولی گاهی برخی صحبت‌ها خواسته یا ناخواسته در بین علما و روحانیت آثار منفی بر جای می‌گذارد، در این موارد اگر نیاز باشد باید عذرخواهی شود، چراکه فرهنگ عذرخواهی در بهبود روابط و برگرداندن اعتماد بسیار تاثیرگذار است.

وی تاکید کرد: تا زمانی که این ویژگی مهم وجود داشته باشد کارها به خوبی پیش می‌رود و علما نظرها و توصیه‌های خیرخواهانه خودشان را بیان می‌کنند اما وقتی چند بار حرفی زده شود و اتفاقی در وزارت کشور یا دولت نیفتد، قطعا رغبتی برای بیان نظرها وجود نخواهد داشت.

مدیر حوزه‌های علمیه سراسر کشور افزود: اگر جلب اعتماد علما و روحانیت صورت گیرد، علما هم مطالب مورد نظرشان را بیان می‌کنند و هم در جای خودش بجا حمایت خواهند کرد.

انتهای پیام

کد N275630