معاون تبلیغ حوزه:

روحانیت همواره در حراست از اسلام و ترویج مبانی دینی گام برداشته است

حوزه علميه

معاون تبلیغ و آموزش‌های کاربردی حوزه‌های علمیه، با بیان این‌که «دشمن برای کسب منافع خود، با جنگ تبلیغاتی علیه ایران وارد میدان شده است» گفت: در این راستا روحانیت همواره درجهت حراست از اسلام ناب و ترویج مبانی دینی گام برداشته است.

معاون تبلیغ و آموزش‌های کاربردی حوزه‌های علمیه، با بیان این‌که «دشمن برای کسب منافع خود، با جنگ تبلیغاتی علیه ایران وارد میدان شده است» گفت: در این راستا روحانیت همواره درجهت حراست از اسلام ناب و ترویج مبانی دینی گام برداشته است.

حجت‌الاسلام محمد حسن نبوی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه قم، درباره اهمیت تبلیغ در نشر معارف دین در برابر توطئه‌های دشمن گفت: روحانیت همواره در دفاع از ارزش‌های اسلامی و دینی در طول تاریخ حضوری پررنگ داشتند و با تبلیغ در دفاع از کیان اسلام جان فشانی کرده است.

وی افزود: دشمن با طرح انواع شبهات فلسفی و کلامی درباره ارکان انقلاب اسلامی و مسائل دینی تلاش می‌کند مردم را از اسلام دور کند تا مقاومت داخلی و خارجی ملت ایران را از میان ببرد.

معاون تبلیغ و آموزش‌های کاربردی حوزه‌های علمیه تصریح کرد: این درحالی است که روحانیت که همواره در سنگر دفاع از ارزش‌های اسلامی حضور داشتند با تبلیغ ارزش‌ها در مواجه با توطئه‌های دشمن مقابله کرده است.

نبوی درباره جایگاه انقلاب در تبلیغ ارزش‌های دینی در سطح جهان تصریح کرد: پس از انقلاب، ایران در طول سال‌های گذشته تاکنون به دور از فشارهای بین‌المللی به طور کاملا مستقل و بر اساس منافع ملی خویش کشور را اداره می‌کردند و دیگر در مسائل سیاسی و داخلی از غرب دستور نمی‌گیرد.

وی بازتاب انقلاب اسلامی در عرصه جهانی را مورد ارزیابی قرار داد و افزود: پس از انقلاب، نگاه جهان از غرب به سوی شرق بازگشت و جهان شاهد تحولات عجیبی بود، چراکه با انقلاب ایران، نقاب‌های تزویر غرب دریده شد و درنگی برای اندیشه‌ها پیش آمد و چیزی نگذشت که در ادبیات سیاسی جهان پس از پیروزی انقلاب واژه‌های اسلامی و ارزش‌های اسلامی جایگاهی جدی پیدا کرد.

نبوی گفت: در این شرایط، شرق و غرب در جهت حفظ منافع برای مبارزه با انقلاب اسلامی با یکدیگر متحد شدند و با هزاران نقشه و نیرنگ از انواع کودتا، توطئه‌ها و فعال سازی منافقین تا جنگ تحمیلی را در کارنامه جنایتکارانه خود به ثبت رساندند و در این میان تبلیغ علیه ایران را یکی از روش‌های مهم برای رویارویی با انقلاب دانستند و با جنگ تبلیغاتی وارد میدان شدند.

معاون تبلیغ و آموزش‌های کاربردی حوزه‌های علمیه گفت: امروز کشورهای پیشرفته دنیا به دنبال آن هستند که با شیوه‌های گوناگون به جذب مخاطب بپردازند و سپس پیام خود را القاء کنند از این رو به تولید و گسترش ابزارهای ارتباط جمعی اهتمام ورزیده و با بهره گیری از ماهواره‌ها و افزایش برد رادیو و تلویزیون و به کارگیری اینترنت و با ایجاد تسهیلات در چاپ روزنامه و کتاب و .. اهداف سیاسی، اقتصادی و فرهنگی خود را دنبال می‌کنند.

وی ادامه داد: حجم تبلیغات دشمن علیه ایران به قدری گسترده بود که اگر حقانیت شیعه و نفوذ باورهای دینی نبود نظام اسلامی هرگز نمی‌توانست در برابر این هجمه‌ها دوام بیاورد چرا که دشمن با همه توان خود سعی می‌کرد پیام انقلاب که الهام بخش رهایی برای مسلمانان جهان می‌باشد به گوش کسی نرسد.

انتهای پیام

کد N275597