آماده‌ باش رژیم صهیونیستی پیش از سفر پاپ

در حالیکه قرار است پاپ فرانسیس به زودی به سرزمین‌های اشغالی و اردن سفر کند نیروهای امنیتی رژیمی صهیونیستی در آماده باش کامل به سر می‌برند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نوشته روزنامه فرامنطقه‌ای الشرق الاوسط، سیستم‌های امنیتی رژیم صهیونیستی طرح‌های متعددی را برای تامین امنیت کلیساها در جریان سفر پاپ فرانسیس، رهبر کاتولیک‌های جهان که قرار است از 24 تا 26 ماه مه به سرزمین‌های اشغالی و اردن سفرکند، اجرا کرده‌اند.

در این راستا گروه صهیونیستی "پرداخت بها" اخیرا به عبادتگاه‌های مسلمانان و مسیحیان حمله کرده و یک مرکز در بیت‌المقدس را هدف قرار دادند و روی دیوارهای آن شعار "مرگ بر اعراب و مسیحی‌ها" را نوشتند.

این گروه یک گروه یهودی است که از بین شهرک‌نشینان کرانه باختری تشکیل شده و مقر آن در شمال کرانه باختری است و طی هفت سال گذشته این گروه تشکیل شده است و همواره اماکن دینی فلسطینی‌ها به اضافه منازل و زمین‌ها و خودروهای اعراب را هدف قرار می‌دهد.

مسئولان رژیم صهیونیستی تاکنون پیگیری جدی علیه این گروه انجام نداده‌اند. اما سفر پاپ فرانسیس که قرار است تا دو هفته دیگر انجام شود مسئولان این رژیم را برآن داشته است تا تدابیر امنیتی جدی در اطراف کلیساها در سرزمین‌های اشغالی اتخاذ کنند.

دیمیتری دلیانی، رئیس مجمع ملی مسیحی به این روزنامه گفت: تدابیر امنیتی اسرائیلی‌ها کافی نیست و عملکرد چریک‌های یهودی جزو لاینفک از تروریسمی است که دولت اسرائیل صورت می‌دهد.

وی گفت: مسئولان اسرائیل عاملان حمله به مراکز دینی را بازداشت نمی‌کنند، حتی اگر هم بازداشت کنند فورا آزاد می‌کنند.

کلیساهای محلی در سرزمین‌های اشغالی نسبت به افزایش انزجار یهودیان از مسیحیان ابراز نگرانی کردند.

یک اسقف لاتینی در بیت‌المقدس گفته است موج جدیدی از تعصب و تروریسم مسیحیان قدس را هدف قرار داده است و مسیحی‌ها به شدت از نبود امنیت نگران هستند.

این در حالی است که اسحاق آحارونوویچ، وزیر امنیت داخلی رژیم صهیونیستی در صدد اطمینان بخشیدن به مسیحیان پیش از سفر پاپ فرانسیس برآمده و گفته است که دولتش تصمیم دارد کسانی را که دست به اقدام علیه مسیحیان و اماکن مقدس آن‌ها بزنند بازداشت کند.

منابع رژیم صهیونیستی گفته‌اند سازمان شاباک اخیرا طرحی را در زمینه تحقیقات علیه گروه پرداخت بها اجرا کرده و تدابیر امنیتی را در اطراف اماکن مقدس مسیحیان اتخاذ کرده است.

این تدابیر امنیتی در اطراف مراکز مسیحی در شهرهای ناصره، اللد، رمله، یافا و بیت‌المقدس اتخاذ شده است.

پاپ فرانسیس در این دور سفری 23 ماه مه وارد امان پایتخت اردن خواهد شد و چند ساعتی را در بیت لحم واقع در کرانه باختری اقامت خواهد داشت و بعد به قدس اشغالی سفر خواهد کرد.

انتهای پیام

کد N275497