عبادی: مشکل «بیکاری» منجر به مشکل «فرهنگی» می‌شود

ايران,اشتغال,خراسان جنوبي,اقتصاد مقاومتی,اقتصاد و فرهنگ

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی با بیان این‌که «آثار کار فرهنگی در درازمدت نمایان می‌شود»، گفت: بی‌توجهی به مسائل فرهنگی آسیب‌های فراوانی را به بدنه جامعه می‌زند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه خراسان جنوبی، حجت‌الاسلام سیدمحمدباقر عبادی در جلسه شورای اداری استان خراسان جنوبی اظهار کرد: خراسان جنوبی از استان‌های فرهنگی است اما در مباحث فرهنگی مشکلات زیادی دارد؛ نبود کتابخانه‌ی متمرکز، عدم دسترسی مردم به روزنامه‌ها و نشریات محلی و نبود کتابفروشی با رونق از جمله مشکلات فرهنگی استان است.

وی با بیان این‌که «بیکاری نیز از جمله مشکلاتی است که باعث ایجاد مشکلات فرهنگی می‌شود» ادامه داد: مدیران باید برای رفع مشکلات موجود برنامه یکساله به نمایندگان ارائه کنند، در این صورت نمایندگان می‌توانند در کنار مدیران برای رفع مشکلات موجود چاره‌اندیشی می‌کنند.

وی هم‌چنین با تاکید بر این‌که «مسوولین باید تکلیف روستاییان را مشخص کنند»، تصریح کرد: بیشتر مشکل مسئولین اشکال در اجراست.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس ادامه داد: در حال حاضر نارضایتی‌هایی در خصوص تعاونی‌های مسکن وجود دارد و آینده روشنی در خصوص تعاونی‌های مسکن مشاهده نمی‌شود و با تلاش مسئولین این مشکلات باید حل شود.

وی کمبود پزشک متخصص، نبود بیمارستان برای بیماری‌های خاص، تسریع در انجام پروژه‌های عمرانی از جمله بیمارستان 200 تختخوابی بیرجند، دو بانده کردن راه‌های مواصلاتی استان را از جمله مشکلات و کمبودهای استان برشمرد.

وی جذب سرمایه‌گذار خصوصی را از مسائلی دانست که باید مورد توجه واقع شود و افزود: با پیگیری‌های متعدد تاکنون موفق به اخذ زمین برای سرمایه‌گذاران خصوصی نشده‌ایم.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس با اشاره به این‌که «در شش ماه آینده امیدواریم رییس‌جمهور به استان سفر کند»، افزود: امیدواریم راه‌اندازی راه‌آهن استان و بعضی مطالبات دیگر استان در این سفر محقق شود.

انتهای پیام

کد N275409