ادامه قطع آب شهر حلب از سوی تروریست ها مردم را با خطر جدی مواجه کرده است

قطع آب,حلب

تهران - ایرنا - قطع آب شرب حلب از سوی تروریست ها که برای هشتمین روز پیاپی ادامه دارد، ساکنان این شهر را با خطرات جدی مواجه کرده است.

شبکه المیادین روز یکشنبه اعلام کرد: افراد مسلح، آب محله های غربی شهر را که تحت کنترل ارتش سوریه قرار دارد قطع کرده اند. افراد مسلح با قطع آب تلاش می کنند شبکه آب مناطق تحت کنترل خود را از مناطق تحت کنترل ارتش سوریه جدا کنند و اجازه ندهند آب به محله های غربی برسد.

قطع آب در بزرگ ترین شهر سوریه، باعث شده اهالی این مناطق به حفر چاه برای دستیابی به آب اقدام کنند. ساکنان غرب حلب هر روز در صف های طولانی در برابر شیرهای آب مساجد می ایستند. بسیاری از مردم هم مجبور شده اند از آب های غیر قابل شرب استفاده کنند.

شبکه المیادین گزارش داد: کودکان در محله های غربی حلب برای فرو نشاندن تشنگی خود به هر اقدامی متوسل می شوند تا شاید چند قطره آب پیدا کنند.

تاکنون چندین مورد مسمومیت افراد غیر نظامی به دلیل استفاده از آب نامناسب اعلام شده است.

مسئولان سوری برای جلوگیری از وخیم تر شدن بحران آب در حلب به سراغ راه های دیگری برای تامین آب رفته اند. آنان در صدد اعزام تانکرهای آب از خارج حلب به محله های غرب هستند.

المیادین به نقل از منابع آگاه اعلام کرد افراد مسلح طی چند ماه گذشته چندین حلقه چاه در حلب حفر کرده و سپس آب لوله کشی را قطع کرده اند.

مدیر کل اداره آب شهر حلب گفت: مشخص نیست افراد مسلح در برابر ارسال مجدد آب به سراسر حلب چه خواسته ای دارند. آنان هنوز هیچ درخواستی را مطرح نکرده اند.

خاورم 1491 *1446
کد N275407