اعضای ˈانصار بیت المقدسˈ مصر متهم به انجام اقدامات تروریستی شدند

انصار

تهران - ایرنا - دادستان کل مصر 200تن از اعضای گروه ˈانصار بیت المقدسˈ را متهم به ارتکاب ˈجنایات و اقدامات تروریستیˈ علیه نیروهای امنیتی این کشور کرد.

بگزارش فرانس پرس، یک منبع قضایی روز شنبه با اعلام این خبر افزود : اعضای این گروه در کشتن افسران ارشد وزارت کشور از جمله معاون وزیر کشور و سه انفجار اداره های امنیتی در قاهره ، الدقهلیه در دلتا و جنوب سینا دست داشته اند.

این منبع افزود : مقامات مصری 102 نفر از 200 متهم را بازداشت کرده اند اما هنوز 98 نفر دیگر از اعضای گروه انصار بیت المقدس تحت پیگرد قرار دارند.

دادستان کل مصر این افراد را به تاسیس و پیوستن به یک گروه تروریستی با هدف اخلال در فعالیت نهادهای دولتی ، اقدامات خرابکارانه و جاسوسی برای یک جنبش سازمان یافته خارجی یعنی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) متهم کرده است.

تحقیقات دادستانی مصر نشانگر آن است که این افراد 51 جنایت تروریستی که کشته شدن 40 نفر از نیروهای پلیس و 15 شهروند و زخمی شدن 348 نفر دیگر را به دنبال داشته است مرتکب شده اند.

زمان محاکمه این متهمان هنوز مشخص نشده است.

دولت مصر گروه اخوان المسلمین را که آن را ˈسازمانی تروریستیˈ اعلام کرده است نیز به حمایت از گروه انصار بیت المقدس متهم کرده است.

آمریکا و انگلیس نیز آوریل گذشته انصار بیت المقدس را سازمانی تروریستی اعلام کردند.

شبس - 1552
کد N275309