مولاوردی در دیدار هیات زنان کارآفرین تاجیکستان اعلام کرد:

آمادگی ایران برای توسعه همکاری ها و انتقال تجربیات خود به تاجیکستان

تاجیکستان,زنان

تهران - ایرنا - معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده با اشاره به اشتراکات مذهبی، زبانی و تاریخی دو کشور ایران و تاجیکستان گفت: ظرفیت های فراوانی برای توسعه روابط دوجانبه وجود دارد.

به گزارش ایرنا به نقل از پایگاه خبری نهاد ریاست جمهوری، شهیندخت مولاوردی بعد از ظهر امروز شنبه در دیدار هیات رسمی زنان کارآفرین تاجیکستان با بیان این مطلب افزود: باید از این ظرفیت ها برای گسترش همکاری ها و تبادل تجارب دو کشور بویژه در حوزه زنان استفاده کرد.

وی با اعلام آمادگی جمهوری اسلامی ایران برای ارتقای همکاری ها و انتقال تبادل تجربیات خود در حوزه زنان به کشور دوست و فارسی زبان تاجیکستان تصریح کرد: زنان ایرانی توانایی های بسیاری در زمینه آموزش و سواد آموزی دارند چرا که بیش از 60 درصد ظرفیت دانشگاه های ما را زنان و دختران تشکیل می دهند.

مولاوردی با بیان اینکه در حوزه بهداشت و سلامت، سن امید به زندگی در زنان ایرانی افزایش یافته و در سایر بخش ها نیز پیشرفت هایی خوبی داشته ایم، افزود: با همه این پیشرفت ها چالش هایی وجود دارد که برای رفع آنها خواستار توسعه روابط در حوزه زنان و خانواده با سایر کشورها به خصوص تاجیکستان هستیم.

رییس هیات زنان کارآفرین تاجیکستان نیز در این دیدار با تاکید بر اهمیت روابط ایران و تاجیکستان گزارشی در باره عملکرد و اقدامات این کشور در زمینه ارتقای وضعیت زنان و خانواده کشور متبوعش ارائه کرد.

شبس (1) 1346 ** 1551
کد N275228