۰

مشاجره لفظی اردوغان با رئیس کانون وکلای ترکیه

  • ۱۴بازدید
  • ۰ رای
  • ۰ دیدگاه

نخست‌وزیر ترکیه با داد و فریاد در مراسم سخنرانی رئیس کانون وکلای این کشور که امروز (شنبه) انجام شد، وی را به استفاده از الفاظ رکیک در صحبت‌هایش متهم کرده و از جلسه سخنرانی خارج شد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری رویترز، این مساله در حالی رخ داد که همچنان درگیری‌های لفظی میان مسئولان دادگستری و نخست‌وزیر ترکیه بر سر پرونده فساد مالی گسترده دولت آنکارا وجود دارد.

رجب طیب اردوغان، نخست‌وزیر ترکیه سخنرانی متین فیضی‌اوغلو، رئیس کانون وکلای این کشور را برهم زد و گفت، سخنرانی وی سیاسی است و فیضی‌اوغلو از الفاظ رکیک و نامناسب استفاده کرده است.

فیضی‌اوغلو اقدامات و عملکرد دولت آنکارا را پس از زمین لرزه 2011 در استان وان، واقع در جنوب شرق ترکیه زیر سوال برد.

اردوغان در جریان سخنرانی رئیس کانون وکلای ترکیه فریاد زد و با ژستی خشمگینانه در مقابل فیضی‌اوغلو که داشت سخنرانی می‌کرد، ایستاد و گفت: شما از الفاظ نادرستی استفاده می‌کنید. چگونه می‌توانید این چنین بی‌ادب باشید!

اردوغان همچنین از این مساله خشمگین شد که فیضی‌اوغلو مدت زمان یک ساعته سخنرانی را رعایت نکرده و صحبت‌های خود را طولانی کرد.

ایجاد اختلال در سخنرانی رئیس کانون وکلای ترکیه از جانب اردوغان و استفاده از انتقادهای شدیداللحن علیه یکی از اشخاص برجسته کشور از سوی نخست وزیر به ندرت صورت گرفته است.

انتهای پیام

نظر شما چیست؟

اولین نفری باشید که نظر خود را در مورد این مطلب بیان می کند.