۰
سردار جزایری:

آمریکا در سوریه و اوکراین با چالش‌های بزرگی مواجه است

  • ۷بازدید
  • ۰ رای
  • ۰ دیدگاه
سیاست داخلی,سردار جزایری

دوران افول آمریکا فرا رسیده است و حاکمان این کشور خون ریز قادر به مدیریت رویدادها و تحولات برای دراز مدت نیستند و با وجود بکارگیری همه امکانات، ابزار و شیوه‌ها همواره با ناکامی مواجه‌ می‌شوند.

معاون ستاد کل نیروهای مسلح با بیان اینکه حقیقتاً دوران افول آمریکا فرا رسیده است، گفت: آمریکا در عراق، افغانستان، سوریه و اوکراین با چالش‌های بزرگ مواجه است.

به گزارش ایلنا، سردار سید مسعود جزایری معاون امور بسیج و فرهنگ دفاعی ستاد کل نیروهای مسلح در تبیین روند تحولات در جنگ سوریه و پیامدهای شکست تروریست‌ها مقابل اراده ملت و دولت این کشور، گفت: از همان اوائل جنگ تروریستی تحمیلی به سوریه توسط طیفی متشکل از ارتجاع عرب، اروپا، آمریکا و رژیم صهیونیستی، این فرضیه نیز مطرح شد که کسی که تروریست صادر می‌کند خود گرفتار تروریسم خواهد شد.

وی افزود: این موضوع بارها اعلام شد که ناکام نهایی جنگ علیه دولت و مردم سوریه، متجاوزین و مهاجمان خواهند بود و اقدامات تروریستی تکفیری‌ها و مزدوران آدم‌کش، سرانجام حکومت‌های حامی را نیز در بر خواهد گرفت.

معاون امور بسیج و فرهنگ دفاعی ستاد کل نیروهای مسلح با تشریح برخی سناریوهای مطرح در اتاق‌های فکر طراحان جنگ تروریستی علیه دولت و ملت سوریه، اظهار داشت: اطلاعات دقیق و مستند حاکی از آن است که سرویس‌های اروپایی و عربی مبتنی بر چند سناریو، به‌گونه‌ای برنامه‌ریزی کرده‌اند که تروریست‌های اعزامی به سوریه نتوانند به کشورها و اماکن خود بازگردند و در منطقه گرفتار شوند.

جزایری افزود: یکی دیگر از سناریوهای مطرح در این خصوص، از میان برداشتن تروریست‌هایی است که به گونه‌ای موفق می‌شوند به کشورهای خود بازگردند و لذا بزودی مردم کشورهای اروپایی شاهد مرگ‌های مشکوک این افراد خواهند بود.

وی با بیان اینکه طی دو سال گذشته خانواده‌های زیادی در سوریه و عراق توسط اقدامات تروریستی توسط تروریست‌های صادراتی به خاک و خون کشیده شده اند، تاکید کرد: تجارب تاریخی نشان می‌دهد که این گونه جنایت‌ها بدون مکافات و اقدامات تلافی‌جویانه باقی نخواهند ماند.

معاون امور بسیج و فرهنگ دفاعی ستاد کل نیروهای مسلح در ادامه ناپایداری ظلم و جنایت و مجازات عاملین آن را از حقایق عبرت آموز تاریخی خواند و تصریح کرد: حقیقتاً دوران افول آمریکا فرا رسیده است و حاکمان این کشور خون ریز قادر به مدیریت رویدادها و تحولات برای دراز مدت نیستند و با وجود بکارگیری همه امکانات، ابزار و شیوه‌ها همواره با ناکامی مواجه‌ می‌شوند.

سردار جزایری خاطرنشان کرد: آمریکا در عراق، افغانستان، سوریه و اوکراین با چالش‌های بزرگ مواجه است و نه تنها خود با مشکل روبروست بلکه هم پیمانانش نیز دچار خسارت‌های فراوان شده‌اند.

وی با بیان اینکه جهان در یک دوره گذار حساس بسر می‌برد، تاکید کرد: چنانچه جامعه جهانی به درک روشنی از این دوره دست یابد بساط رژیم‌های سلطه و شرور و در رأس آن آمریکا برچیده خواهد شد.

معاون امور بسیج و فرهنگ دفاعی ستاد کل نیروهای مسلح تصریح کرد: ما در یک پیچ تاریخی قرار داریم و عملکرد قدرت‌هایی مثل چین و روسیه در پایان دادن به قلدری‌های صهیونیزم جهانی و آمریکا می‌تواند تاثیرگذار باشد.

سردار جزایری با تاکید بر اینکه ظرفیت ها و توانمندی‌های امت اسلامی، فرصت های تاریخی و سرنوشت سازی را در دسترس کشورهای اسلامی قرار داده است، گفت: کشورهای اسلامی حول محور وحدت جهان اسلام قادرند مدیریت جهانی را مبتنی بر آموزه‌های اسلام ناب‌رقم بزنند.

نظر شما چیست؟

اولین نفری باشید که نظر خود را در مورد این مطلب بیان می کند.