سردار جزایری:

آمریکا در سوریه و اوکراین با چالش‌های بزرگی مواجه است

سیاست داخلی,سردار جزایری

دوران افول آمریکا فرا رسیده است و حاکمان این کشور خون ریز قادر به مدیریت رویدادها و تحولات برای دراز مدت نیستند و با وجود بکارگیری همه امکانات، ابزار و شیوه‌ها همواره با ناکامی مواجه‌ می‌شوند.

معاون ستاد کل نیروهای مسلح با بیان اینکه حقیقتاً دوران افول آمریکا فرا رسیده است، گفت: آمریکا در عراق، افغانستان، سوریه و اوکراین با چالش‌های بزرگ مواجه است.

به گزارش ایلنا، سردار سید مسعود جزایری معاون امور بسیج و فرهنگ دفاعی ستاد کل نیروهای مسلح در تبیین روند تحولات در جنگ سوریه و پیامدهای شکست تروریست‌ها مقابل اراده ملت و دولت این کشور، گفت: از همان اوائل جنگ تروریستی تحمیلی به سوریه توسط طیفی متشکل از ارتجاع عرب، اروپا، آمریکا و رژیم صهیونیستی، این فرضیه نیز مطرح شد که کسی که تروریست صادر می‌کند خود گرفتار تروریسم خواهد شد.

وی افزود: این موضوع بارها اعلام شد که ناکام نهایی جنگ علیه دولت و مردم سوریه، متجاوزین و مهاجمان خواهند بود و اقدامات تروریستی تکفیری‌ها و مزدوران آدم‌کش، سرانجام حکومت‌های حامی را نیز در بر خواهد گرفت.

معاون امور بسیج و فرهنگ دفاعی ستاد کل نیروهای مسلح با تشریح برخی سناریوهای مطرح در اتاق‌های فکر طراحان جنگ تروریستی علیه دولت و ملت سوریه، اظهار داشت: اطلاعات دقیق و مستند حاکی از آن است که سرویس‌های اروپایی و عربی مبتنی بر چند سناریو، به‌گونه‌ای برنامه‌ریزی کرده‌اند که تروریست‌های اعزامی به سوریه نتوانند به کشورها و اماکن خود بازگردند و در منطقه گرفتار شوند.

جزایری افزود: یکی دیگر از سناریوهای مطرح در این خصوص، از میان برداشتن تروریست‌هایی است که به گونه‌ای موفق می‌شوند به کشورهای خود بازگردند و لذا بزودی مردم کشورهای اروپایی شاهد مرگ‌های مشکوک این افراد خواهند بود.

وی با بیان اینکه طی دو سال گذشته خانواده‌های زیادی در سوریه و عراق توسط اقدامات تروریستی توسط تروریست‌های صادراتی به خاک و خون کشیده شده اند، تاکید کرد: تجارب تاریخی نشان می‌دهد که این گونه جنایت‌ها بدون مکافات و اقدامات تلافی‌جویانه باقی نخواهند ماند.

معاون امور بسیج و فرهنگ دفاعی ستاد کل نیروهای مسلح در ادامه ناپایداری ظلم و جنایت و مجازات عاملین آن را از حقایق عبرت آموز تاریخی خواند و تصریح کرد: حقیقتاً دوران افول آمریکا فرا رسیده است و حاکمان این کشور خون ریز قادر به مدیریت رویدادها و تحولات برای دراز مدت نیستند و با وجود بکارگیری همه امکانات، ابزار و شیوه‌ها همواره با ناکامی مواجه‌ می‌شوند.

سردار جزایری خاطرنشان کرد: آمریکا در عراق، افغانستان، سوریه و اوکراین با چالش‌های بزرگ مواجه است و نه تنها خود با مشکل روبروست بلکه هم پیمانانش نیز دچار خسارت‌های فراوان شده‌اند.

وی با بیان اینکه جهان در یک دوره گذار حساس بسر می‌برد، تاکید کرد: چنانچه جامعه جهانی به درک روشنی از این دوره دست یابد بساط رژیم‌های سلطه و شرور و در رأس آن آمریکا برچیده خواهد شد.

معاون امور بسیج و فرهنگ دفاعی ستاد کل نیروهای مسلح تصریح کرد: ما در یک پیچ تاریخی قرار داریم و عملکرد قدرت‌هایی مثل چین و روسیه در پایان دادن به قلدری‌های صهیونیزم جهانی و آمریکا می‌تواند تاثیرگذار باشد.

سردار جزایری با تاکید بر اینکه ظرفیت ها و توانمندی‌های امت اسلامی، فرصت های تاریخی و سرنوشت سازی را در دسترس کشورهای اسلامی قرار داده است، گفت: کشورهای اسلامی حول محور وحدت جهان اسلام قادرند مدیریت جهانی را مبتنی بر آموزه‌های اسلام ناب‌رقم بزنند.

کد N274907