آیت‌الله نوری‌همدانی:

مبلغان ضرورت وحدت میان مسلمین را تبیین کنند

سیاسی

یکی از مراجع تقلید شیعیان گفت: لازم است مبلغان در این برهه حساس ضرورت وحدت میان مسلمین را تبیین کنند؛ چرا که اختلاف بین مذاهب اسلامی به نفع دشمنان اسلام تمام می‌شود.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه قم، آیت‌الله نوری‌همدانی در دیدار مبلغان اعزامی ایام اعتکاف با اشاره به امر تبلیغ در اعتکاف، افزود: تبلیغ در این ایام بسیار مهم و تاثیرگذار است و این افتخار برای طلاب است که سرباز امام زمان‌(عج) هستند و در این عرصه فعالیت می‌کنند.

وی با اشاره به دو نظام موجود در هستی گفت: از آغاز وجود بشر دو نظام در میان انسان‌ها وجود داشته است که یکی مبتنی بر معنویت و اعتقاد و دیگری نظام لیبرال دموکراسی است م اولی بر محور خداپرستی و خداباوری و دومی بر محور مادیات و انسان‌محوری بوده است و افتخار مسلمانان این است که در مبنای نظام نخست گام برداشته‌اند.

نوری‌همدانی با اشاره به روایتی از امام هادی‌(ع) گفت: شناخت دین و معنویت ثمن هر چیز گرانبهاست و نردبانی برای تعالی و تکامل انسان است و این اهمیت امر تبلیغ در جامعه را می‌رساند.

وی شغل طلبگی را با فضیلت‌ترین شغل‌ها برشمرد و گفت: طلاب سه وظیفه مهم را بر عهده دارند که تعلیم و تربیت، ارشاد و مقابله با تکفیری‌ها و مستکبران و تبلیغ موثر از جمله آنان است.

نوری‌همدانی درباره تعلیم و تربیت جامعه توسط طلاب، افزود: تعلیم و تربیت از وظایف مهم طلاب است؛ چرا که مردم کار روحانیت را ادامه دهنده راه انبیا می‌دانند و به همین دلیل برخورد علما باید با مردم کریمانه و مهربانانه باشد.

وی با اشاره به رشد روزافزون انقلاب اسلامی در جهان، تصریح کرد: از دیگر وظایف طلاب در دوران حاضر تبلیغات موثر است و رشد روز‌افزون انقلاب اسلامی در جای جای جهان این امر را بیشتر نشان می‌دهد.

وی افزود: چشم مستضعفان جهان به سوی انقلاب اسلامی ایران است؛ چرا که این انقلاب بر مبنای معنویت و ایمان به خدا شکل گرفته است.

نوری‌همدانی با اشاره به دوران دفاع مقدس و ایستادگی مردم گفت: فرهنگ شهادت باید زنده نگه داشته شود و پرداختن به آثار وصیت‌نامه و خاطرات شهدای دفاع مقدس برای انتقال فرهنگ جهاد و شهادت به نسل جوان بسیار ضروری است.

وی پایه‌های انقلاب اسلامی ایران را، اسلام، مردم و امام‌(ره) معرفی کرد و افزود: خدمت به مردم از وظایف طلاب است که باید در آن بسیار بکوشند؛ چرا که این مردم هستند که با رشادت و حضور خود پایه‌های انقلاب را مستحکم و زمینه شکوفایی انقلاب را بنا کرده‌اند.

این مرجع تقلید در پایان مقابله با تکفری‌ها و صهیونیسم را از دیگر وظایف طلاب و روحانیون برشمرد و افزود: اکنون دشمنان اسلام با تمام قوا در مقابل انقلاب اسلامی صف‌آرایی کرده‌اند و برای سرکوب شیعه دست به دست هم داده‌اند و لازم است در این برهه حساس ضرورت وحدت میان مسلمین تبیین شود؛‌ چرا که اختلاف بین مذاهب اسلامی به نفع دشمنان اسلام تمام می‌شود.

انتهای پیام

کد N274837