معاون پارلمانی رئیس جمهور: تقسیمات سیاسی کشور در دولت یازدهم اصلاح می‌شود

فارس نوشت:

معاون پارلمانی رئیس جمهور گفت: طی سال‌های اخیر تغییراتی در تقسیمات جغرافیایی کشور به‌صورت بی‌رویه ایجاد شد که از وحدت‌رویه و قانونمندی تبعیت نمی‌کرد که این تغییرات در دولت تدبیر و امید اصلاح می‌شود تا خواسته مردم تحقق یابد.

جمعی از خبرنگاران و اصحاب رسانه طبس که به تهران سفر کرده بودند، به‌منظور انتقال برخی از مهمترین مشکلات و نیازهای این شهرستان، با حجت‌الاسلام مجید انصاری معاون پارلمانی رئیس جمهور دیدار کردند.

معاون پارلمانی رئیس جمهور در این دیدار که محمدعلی عبدالله‌زاده نماینده مردم شهرستان‌های طبس، فردوس، بشرویه و سرایان در مجلس شورای اسلامی نیز حضور داشت، اظهار داشت: طی سال‌های اخیر تغییراتی در تقسیمات جغرافیایی کشور به‌صورت بی‌رویه ایجاد شد که این تغییرات از یک قانونمندی و وحدت‌رویه تبعیت نمی‌کرد و بیشتر بر اثر فشارهای منطقه‌ای انجام شد.

وی ادامه داد: اما در دولت تدبیر و امید تصمیم بر این گرفته شده است که بر طبق قانون برنامه توسعه کشور، لایحه جامع تقسیمات کشوری تهیه شده و متناسب با این لایحه، تقسیمات تازه انجام شود.

معاون پارلمانی رئیس جمهور اضافه کرد: این لایحه حدود دو ماه است که از سوی وزارت کشور تقدیم دولت شده و هم‌اکنون در کمیسیونی در دولت در حال بررسی است و امیدوارم تا هرچه زودتر مراحل قانونی خود را طی کند و تقسیمات جغرافیایی کشور بر پایه لایحه جدید اصلاح شود تا خواسته مردم تحقق یابد.

وی یادآور شد: یکی از دیگر مشکلات اساسی کشور در زمینه تقسیمات جغرافیایی، عدم توازن تقسیمات جغرافیایی با حوزه شهرستان‌هاست، به طوری که حوزه برخی شهرستان‌ها به اندازه یک بخش است و در مقابل برخی شهرستان‌ها در حد یک استان گسترده و خدمات‌رسانی به آن مشکل است که این عدم توازن در تقسیمات جغرافیایی نیز در نظام جدید برطرف خواهد شد.

 

23503

کد N274755