نتانیاهو ایران هراسی می کند

نتانیاهو

روزنامه ایتالیاییˈلارپوبلیکاˈضمن انتقاد از هشدارهای دائم ˈبنیامین نتانیاهوˈ رییس رژیم صهیونیستی درقبال برنامه هسته ای ایران نوشت : هدف او ایجاد وحشت و هراس آفرینی درجهت منافع سیاسی تل آویو است.

به گزارش ایرنا، لارپوبلیکا یکی از پرشمارگارترین روزنامه های ایتالیایی روز شنبه در پایگاه اینترنتی خود نوشت: روزی نیست که نتانیاهو از خطر هسته ای ایران هشدار ندهد، او در تمام دیدارها، مراسم و سخنرانی ها از خطر بمب هسته ای ایران صحبت می کند و آن را با صحنه قیامت ارتباط می دهد. او همچنین توافق هسته ای ژنو میان ایران و گروه 1+5 را با توافق مونیخ در سال 1938 مقایسه می کند.

این روزنامه ایتالیایی با اشاره به ˈوسواس واقعیˈ نتانیاهو در قبال ایران، افزود : با وجود هشدارهای نتانیاهو، یک ژنرال اسراییلی متخصص در سلاح های اتمی و کارشناس برنامه هسته ای ایران، بر خلاف اظهارات وی سخن گفته است.

این روزنامه نوشت: ˈیوزی ایلامˈ ژنرال و رییس سابق آژانس انرژی هسته ای اسراییل اخیرا گفت که هشدارهای نتانیاهو درخصوص برنامه هسته ای ایران، تنها با هدف ایجاد وحشت و در جهت منافع سیاسی انجام می شود.

وی گفت: جنگ با ایران بر خلاف منافع اسراییل است اما نتانیاهو سعی دارد تا با ایجاد وحشت در قبال ایران، اسراییلی ها را به دور خود جمع کند تا به او کارت سفید برای اعمال سیاست هایش بدهند.

لارپوبلیکا افزود:به عقیده این ژنرال اسراییلی، ایرانی ها هنوز تصمیم به ساخت سلاح هسته ای نگرفته اند و به هر حال نیاز به 10 سال وقت برای ساخت آن دارند.

این روزنامه ایتالیایی افزود:ژنرال یوزی ایلام همچنین قتل دانشمندان هسته ای ایران را اقدامی تروریستی خواندکه پشت آن سرویس های جاسوسی اسراییلی قرار دارند و تنها چیزی که این ژنرال با رژیم نتانیاهو موافق است، سری نگه داشتن برنامه هسته ای اسراییل است.
کد N274747