حضور رهبر کره شمالی در رزمایش نیروی هوایی/ تجمع معترضان کره ای مقابل کاخ ریاست جمهوری

آسیا اقیانوسیه

حضور رهبر کره شمالی در رزمایش نیروی هوایی و تجمع معترضان کره ای مقابل کاخ ریاست جمهوری این کشور از جمله تحولات شبه جزیره کره به شمار می رود.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از کیودو، روزنامه رودونگ سینمون چاپ کره شمالی گزارش داد که کیم جونگ اون و ری سول جو همسرش و همچنین رئیس بخش سیاسی ارتش در رزمایش کره شمالی در پایگاه نیروی هوایی در غرب این کشور حاضر شدند.

کیم جونگ اون همچنین هدف از برگزاری این رزمایش را تقویت نیروی هوایی کره شمالی عنوان کرده است.

رسانه ها همچنین از تجمع معترضان کره ای مقابل کاخ ریاست جمهوری در اعتراض به عملکرد ضعیف دولت در یافتن اجساد قربانیان این حادثه خبر دادند. معترضان خواستار گفتگو با رئیس جمهوری این کشور در این باره شدند.

این اظهارات درحالیست که مقامات قضایی کره جنوبی از ادامه تحقیقات برای یافتن مقصر یا مقصران این حادثه و بازداشت مسئولانی خبر دادند که در این زمینه به وظایف خود عمل نکرده اند.

بر  این اساس تا کنون اجساد 275 نفر از مسافران این کشتی که 27 فروردین ماه دچار حادثه شد،‌ کشف شده و از سرنوشت 29 نفر هنوز خبری نیست.

این درحالیست که پارک گئون های در دیدار با بستگان مسافران ناپدیدشده کشتی غرق شده "سوول" وعده اعمال اشد مجازات علیه مسئولان این حادثه را داده است.

این اظهارات پس از آن مطرح شد که ناخدایی در گفتگو با نیروهای پلیس تاکید کرد بارها درباره اضافه شدن کابینهای بیشتر به کشتی و برهم زدن تعادل آن هشدار داده بودم.