استاد دانشگاه پاکستان: ایران همواره در برابر غرب مواضع اصولی اتخاذ کرده است

ایران,هسته ای

اسلام آباد - ایرنا - استاد روابط بین الملل دانشگاه ˈقائد اعظمˈ پاکستان تاکید کرد: جمهوری اسلامی ایران همواره در برابر سلطه و زیاده خواهی غرب در جهت فعالیت های صلح آمیز هسته ای خود مواضع اصولی اتخاذ کرده است.

سید ˈقندیل عباسˈ روز شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا در اسلام آباد افزود: غربی ها باید شیوه سیاسی ایران در برابر کشورهای خارجی و همچنین عملکرد این کشور در بحث هسته ای را محترم شمرده و به آن توجه جدی داشته باشند.

وی با یادآوری اینکه بهانه تراشی غرب از جمله آمریکا و ادعای آنان علیه ماهیت صلح آمیز توسعه فناوری هسته ای ایران توجیه قانونی ندارد، گفت: جمهوری اسلامی بارها به جامعه بین الملل اطمینان داده که این کشور هیچ تلاشی برای استفاده از فناوری هسته ای در بخش نظامی ندارد.

تحلیلگر امور سیاسی پاکستان یادآورشد: جهان غرب بیش از 30 سال رقابت سیاسی و ایدئولوژیک در برابر ایران انجام داده اما این در حالی است که دولت جمهوری اسلامی با حمایت رهبری و مردم خود هرگز در برابر سلطه طلبی غرب تسلیم نشده است.

وی با یادآوری اینکه ایران هرگز در حفظ منافع و حاکمیت ملی خود ذره ای عقب نشینی و تامل نمی کند افزود: کشورهای غربی ضمن تضمین و ارایه حقوق مشروع هسته ای ایران از جمهوری اسلامی ایران در راستای اجرای برنامه های خود حمایت کنند.

قندیل عباس برگزاری نشست میان کارشناسان ایران و گروه 1+5 در نیویورک برای تهیه پیش نویس توافق هسته ای را موفق خواند و گفت: رویکرد دولت ایران در مذاکره های اخیر بسیار سازنده و مثبت بوده زیرا این کشور همواره خواهان حل و فصل مسالمت آمیز هرگونه مساله با استفاده از مذاکره می باشد.

به عقیده وی، در کنار عملکرد شفاف و سازنده تهران؛ دولت های غربی به ویژه آمریکا برای انحراف وارد آوردن در مذاکره های هسته ای شکست خورده اند.

این کارشناس امور امنیتی و خاورمیانه در پاکستان افزود:آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی ایران پیش تر با صدور فتوای مذهبی تولید و استفاده از سلاح هسته ای را حرام دانسته اند بنابراین غرب هیچ توجیهی برای مخالفت با فعالیت های مسالمت آمیز هسته ای ایران ندارد.

استاد بخش روابط بین الملل دانشگاه ˈقائد اعظمˈ اسلام آباد؛ مذاکره های پیاپی میان ایران و غرب را دلگرم کننده و باعث رفع فوری اختلافات دانست و گفت: غربی ها باید با لغو کامل تحریم های غیرقانونی علیه ایران , گام اعتماد سازی در تعامل و مذاکره با این کشور را بردارند.

وی تاکید کرد: ممنوعیت های اقتصادی علیه ایران غیرقانونی است و نتایج مثبت و نرمش در این تحریم ها باید در راستای حقوق و رفاه مردم ایران قرار گیرد.

آساق ** 1095 **1010
کد N274602