سردار جزایری: اروپا و آمریکا از تروریسم مصون نمی‌مانند

سوريه,تروريسم,ستادكل نيروهاي مسلح,سردار جزايري

معاون ستادکل نیروهای مسلح با اشاره به فرضیه‌ها و سناریوهای مطرح در خصوص آینده تروریست‌های اعزامی به سوریه، تاکید کرد: اروپا و آمریکا از تروریسم مصون نمی‌مانند.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، سردار سرتیپ پاسدار سیدمسعود جزایری در تبیین روند تحولات در جنگ سوریه و پیامدهای شکست تروریست‌ها مقابل اراده ملت و دولت این کشور گفت: از همان اوائل جنگ تروریستی تحمیلی به سوریه توسط طیفی متشکل از ارتجاع عرب، اروپا، آمریکا و رژیم صهیونیستی، این فرضیه نیز مطرح شد که کسی که تروریست صادر می‌کند، خود گرفتار تروریسم خواهد شد.

وی افزود: این موضوع بارها اعلام شد که ناکام نهایی جنگ علیه دولت و مردم سوریه، متجاوزان و مهاجمان خواهند بود و اقدامات تروریستی تکفیری‌ها و مزدوران آدم‌کش، سرانجام حکومت‌های حامی را نیز در بر خواهد گرفت.

جزایری با تشریح برخی سناریوهای مطرح در اتاق‌های فکر طراحان جنگ تروریستی علیه دولت و ملت سوریه، گفت: اطلاعات دقیق و مستند حاکی از آن است که سرویس‌های اروپایی و عربی مبتنی بر چند سناریو، به‌گونه‌ای برنامه‌ریزی کرده‌اند که تروریست‌های اعزامی به سوریه نتوانند به کشورها و اماکن خود بازگردند و در منطقه گرفتار شوند.

معاون امور بسیج و فرهنگ دفاعی ستادکل نیروهای مسلح افزود: یکی دیگر از سناریوهای مطرح در این خصوص، از میان برداشتن تروریست‌هایی است که به گونه‌ای موفق می‌شوند به کشورهای خود بازگردند و در نتیجه به زودی مردم کشورهای اروپایی شاهد مرگ‌های مشکوک این افراد خواهند بود.

وی با بیان اینکه "طی دو سال گذشته خانواده‌های زیادی در سوریه و عراق توسط اقدامات تروریستی توسط تروریست‌های صادراتی به خاک و خون کشیده شده‌اند"، تاکید کرد: تجارب تاریخی نشان می‌دهد که این‌گونه جنایت‌ها بدون مکافات و اقدامات تلافی‌جویانه باقی نخواهند ماند.

وی در ادامه، ناپایداری ظلم و جنایت و مجازات عاملان آن را از حقایق عبرت‌آموز تاریخی خواند و تصریح کرد: حقیقتاً دوران افول آمریکا فرا رسیده است و حاکمان این کشور خونریز قادر به مدیریت رویدادها و تحولات برای درازمدت نیستند و با وجود بکارگیری همه امکانات، ابزار و شیوه‌ها همواره با ناکامی مواجه می‌شوند.

رئیس ستاد تبلیغات دفاعی کشور خاطرنشان کرد: آمریکا در عراق، افغانستان، سوریه و اوکراین با چالش‌های بزرگ مواجه است و نه تنها خود با مشکل روبروست بلکه هم‌پیمانانش نیز دچار خسارت‌های فراوان شده‌اند.

جزایری با بیان اینکه "جهان در یک دوره گذار حساس به سر می‌برد"، تاکید کرد: چنانچه جامعه جهانی به درک روشنی از این دوره دست یابد بساط رژیم‌های سلطه و شرور و در رأس آن آمریکا برچیده خواهد شد.

وی تصریح کرد: ما در یک پیچ تاریخی قرار داریم و عملکرد قدرت‌هایی مثل چین و روسیه در پایان دادن به قلدری‌های صهیونیسم جهانی و آمریکا می‌تواند تأثیرگذار باشد.

معاون ستاد کل نیروهای مسلح با تاکید بر اینکه "ظرفیت‌ها و توانمندی‌های امت اسلامی، فرصت‌های تاریخی و سرنوشت‌سازی را در دسترس کشورهای اسلامی قرار داده است"، گفت: کشورهای اسلامی حول محور وحدت جهان اسلام قادرند مدیریت جهانی را مبتنی بر آموزه‌های اسلام ناب رقم بزنند.

انتهای پیام

کد N274559