"آیا باید یک میلیون سوری کشته شوند تا جهان دست به کاری بزند؟"

سوريه,سازمان ملل متحد

یک مقام برجسته در سازمان ملل این سوال را مطرح کرد که آیا باید یک میلیون سوری کشته شوند و کشورهای همسایه سوریه فروبپاشند تا جهان برای پایان درگیری‌ها در این کشور وارد عمل شود.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از سایت شبکه العربیه، مدیر دفتر هماهنگی امور بشردوستانه در سازمان ملل اظهار کرد که نسبت به موانعی که بر سر راه ارسال کمک‌های بشردوستانه به سوریه وجود دارد، احساس شکست و سرخوردگی می‌کند.

وی افزود: با وجود 2/8 میلیون آواره در کشورهای همسایه سوریه و بی‌خانمان شدن 5 / 6 میلیون تن در داخل سوریه بحران انسانی در این کشور روز به روز وخیم‌تر می‌شود.

این مقام مسوول در سازمان ملل در کنفرانس مطبوعاتی در ژنو تصریح کرد که بیش از 5 / 3 میلیون تن در مناطقی هستند که امکان ارسال کمک‌ به آنها وجود ندارد یا کمک‌رسانی‌ها به این مناطق دشوار است. همچنین 240 هزار تن دیگر در محاصره به سر می‌برند.

وی عنوان داشت: آیا شایسته است که تعداد آوارگان سوری به سه میلیون تن برسد یا این که کمر لبنان و اردن به دلیل فشارهای ناشی از میزبانی از آوارگان سوری خم شود تا پس از آن اقدامی کارآمد صورت گیرد؟

این مسئول سازمان ملل همچنین از کوتاهی جامعه بین الملل در قبال کشتارها و خرابی‌ها در سوریه ابراز تعجب کرده و گفت: ما تاکنون جز سخنانی پیرامون محکوم کردن این اقدامات و احساس همدردی هیچ چیز دیگری نشنیده‌ایم.

وی خاطرنشان کرد: ما خواستار حمایت‌های بین‌المللی برای ارسال کمک‌ها به کشور سوریه هستیم و مسوولیت اصلی در این زمینه بر عهده دولت سوریه قرار دارد.

انتهای پیام

کد N274402