تصویب لایحه تحریمها علیه ناقضان حقوق بشر در ونزوئلا/ 243 معترض بازداشت شدند

آمریکا اروپا

بازداشت 243 معترض، انتقاد سازمان ملل از رفتار پلیس و تصویب لایحه تحریمها علیه ناقضان حقوق بشر در ونزوئلا از جمله تحولات این کشور به شمار می رود.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از شبکه خبری سی ان ان، دولت ونزوئلا 243 معترض را در جریان ناآرامی ها در این کشور و در عملیات پاکسازی اردوگاهها بازداشت کرد.

شاهدان عملیات پلیس اقدامات نیروهای امنیتی را در قبال معترضان به باد انتقاد گرفته و از پلیس خواستند تا در رفتار خود تجدید نظر کند.

آسوشیتد پرس نیز گزارش داد روپرت کولویل نماینده رسمی کمیسر عالی سازمان ملل در امور حقوق بشر نیز اقدامات خشونت بار دولت ونزوئلا علیه معترضان را به باد انتقاد گرفت و گفت سازمان ملل شکایتهایی را از سوی معترضان، خانواده های آنها و وکلای این افراد مبنی بر اقدامات ناشایست پلیس هنگام برهم زدن چادر معترضان دریافت کرده است.

خبرگزاری فرانسه نیز از تصویب لایحه تحریمها علیه ناقضان حقوق بشر در ونزوئلا از سوی کمیته امور روابط خارجی مجلس نمایندگان آمریکا خبر داد.

این رسانه غربی در ادامه از کشته شدن 41 نفر و زخمی شدن صدها فرد دیگر از ابتدای تظاهرات ضددولتی در ونزوئلا از فوریه سال گذشته تاکنون خبر داد.