تصاویری از سفر جنجالی پوتین به کریمه

ولادیمیر پوتین، رییس جمهوری روسیه با حضور در بندر سباستوپول در مراسم گرامیداشت شصت و نهمین سالگرد پایان جنگ جهانی دوم شرکت کرد.

تصاویری از سفر جنجالی پوتین به کریمهولادیمیر پوتین، رییس جمهوری روسیه با حضور در بندر سباستوپول در مراسم گرامیداشت شصت و نهمین سالگرد پایان جنگ جهانی دوم شرکت کرد.

 

 

 اقدامی که بسرعت از سوی دولت اوکراین محکوم شد و کاخ سفید و سازمان پیمان آتلانتیک شمالی، ناتو، آن را مایه تشدید تنشها و نامناسب توصیف کردند.

در جریان این مراسم ولادیمیر پوتین از ناوگان دریایی روسیه مستقر در دریای سیاه و نیروی هوایی این کشور، سان دید.

در حالیکه پیشنهاد او به جدایی طلبان اوکراینی در به تعویق انداختن زمان همه پرسی، از سوی برخی از ناظران بعنوان تلاش در “آرام کردن” اوضاع توصیف شده بود، رییس جمهوری روسیه با اظهارات خود در کریمه، خشم کی یف را برانگیخت. او گفت: «کار برجسته و قهرمانانه نسلی که نازی ها را شکست داد همیشه بعنوان نماد شجاعت، شهامت و شکست ناپذیری باقی خواهد ماند. نمونه ای مثال زدنی از مفهوم “در خدمت میهن بودن”. شما سربازان آن روز، چراغ راه آینده مایید. شما با حمایت معنوی خود موجب شدید تا کریمه و سباستوپول به دامان سرزمین مادری خود بازگردند.»

اشاره ریس جمهوری روسیه به همه پرسی استقلال کریمه از اوکراین و پیوستن به روسیه بود که در ماه مارس گذشته عملی شد.

نخستین سفر رییس جمهوری روسیه به سباستوپول بعد از الحاق کریمه به خاک این کشور، با استقبال چشمگیر ساکنان محلی که اغلب روس زبان هستند، روبرو شد.

 

منبع : یورونیوز

26149

کد N274173