پاپ فرانسیس: سازمان ملل باید از توزیع مجدد ثروت حمایت کند

سیاسی

رهبر کاتولیک‌های جهان به دبیرکل سازمان ملل گفت: این نهاد جهانی باید اقدامات بیشتری برای کمک به فقرا انجام داده و از "توزیع مجدد قانونی" ثروت حمایت کند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری رویترز، پاپ فرانسیس، رهبر کاتولیک‌های جهان که از زمان انتخابش در سال گذشته میلادی اغلب خواستار تغییرات چشمگیر سیستم‌های اقتصادی شده در نشستی با بان کی مون، دبیرکل سازمان ملل و رهبران آژانس‌های سازمان ملل در رم گفت: در راستای سازماندهی سیاسی و اقتصادی جهانی اقدامات و دستاوردهای بیشتری لازم است چرا که تمامی انسان‌ها از ثروت یکسان برخوردار نیستند.

‌پاپ فرانسیس که اصالتا آرژانتینی است، نسختین پاپ غیراروپایی در 1300 سال گذشته و نخستین پاپ اعظم آمریکای لاتین محسوب می‌شود. وی دائماً از نشست‌های خود با رهبران جهان از جمله بارک اوباما، رئیس جمهوری آمریکا استفاده کرده تا از فقرای جهان حمایت و دفاع کند.

پاپ فرانسیس به مقام‌های سازمان ملل گفت: در حالی که کاهش قابل توجهی در میزان فقر شدید و بهبود آموزشی صورت گرفته، مردم جهان همچنان استحقاق و انتظار نتایج بیشتری دارند.

وی افزود: کمک به رشد منصفانه در پی فعالیت بین‌المللی با هدف رشد کامل انسانی تمامی مردم جهان و در پی توزیع مجدد قانونی صورت می‌گیرد.

‌پاپ فرانسیس ادامه داد: آگاهی به شرافت انسانی تمامی مردم باید همگان را به تقسیم دارایی‌هایی که خداوند به آن‌ها داده با آزادی کامل ترغیب کند.

‌وی به رهبران سازمان ملل گفت: اهداف توسعه‌ی ادامه دار آتی این سازمان باید به روشی صورت گیرد که تاثیر واقعی بر فقر و گرسنگی داشته باشند.

‌بان کی مون در این دیدار از پاپ فرانسیس دعوت کرد تا در مقر سازمان ملل در نیویورک سخنرانی داشته باشد.

انتهای پیام

کد N274149