طی نشستی در خبرگزاری نسیم انجام شد

توضیحات عوامل مستند" من روحانی هستم" برای رسانه‌های گزینش شده توسط سازندگان

سیاسی

عوامل تهیه و توزیع مستند "من روحانی هستم"، در خبرگزاری «نسیم»به بررسی این مستند، در حضور برخی رسانه‌ها که از قبل نسبت به گزینش آنها اقدام کرده بودند پرداختند.

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، صبح امروز قرا بود عوامل تهیه و توزیع مستند «من روحانی هستم» در خبرگزاری «نسیم» درباره این مستند، به سوالات خبرنگاران پاسخ دهند، اما از حضور خبرنگار «ایسنا» برای ورود به این جلسه ممانعت شد.

پس از این، خبرنگار روزنامه «اعتماد» نیز نتوانست به این نشست راه پیدا کند. پی از پیگیری خبرنگار «ایسنا»مشخص شد که لیست خبرگزاری ها، سایت‌های خبری و روزنامه های دعوت شده به این نشست به صورت گزینشی بوده است.

روزنامه‌های کیهان، جوان، وطن امروز، رسالت، جام جم، خبرگزاری‌های تسنیم، فارس، مهر واحد مرکزی خبر و سایت‌های خبری دانشجو، جهان نیوز، خبرنامه دانشجویان و مشرق دعوت شده‌گان به این نشست بودند.

وقتی خبرنگارانی که برای حضورشان در این نشست هماهنگی نشده بود، خواستار توضیح مسئولان خبرگزازی نسیم شدند، یکی از مسئولان این خبرگزاری به جمع آنها آمد و گفت:‌«ما با عوامل فیلم به توافق رسیدیم که تنها خبرنگاران برخی رسانه‌ها به این نشست دعوت شوند و گزینشی رفتار نشده است.»

این درحالی است که یکی از دبیران این مجموعه نیز به خبرنگار «ایسنا» گفت: «به علت محدودیت جا مجبور به گزینش رسانه‌ها شدیم و ترجیح داده شد رسانه‌هایی که با ما اشتراک نظر دارند، دعوت شوند.»

نکته جالب توجه این بود که عکاسان هیچ رسانه‌ای، حتی رسانه‌های دعوت شده به نشست نیز نتوانستند وارد جلسه شوند.

طبق گفته سردبیر نسیم، «جلالی» مسئول سفیر فیلم، خانم «حقی» و «صیادی» از گروه شفق و «نیکی‌ملکی» از شبکه اجتماعی افسران میهمانان این نشست بوده‌اند. وی در پاسخ به خبرنگاری مبنی بر این‌که ایا اصلا خانم «معصومه نبوی» به عنوان کارگردان این مستند وجود خارجی دارد یا نه گفت: «خبرنگاران این موضوع را از میهمانان می‌پرسند.»

مستند من روحانی هستم سال گذشته و طبق گفته عوامل تهیه آن در نهم دی ماه 92 (روز تولد حسن روحانی ریسس جمهوری) منتشر شد اما این مستند ابتدا به صورت محدود منتشر شده بود. اما طی یک ماه اخیر این مستند بطور گسترده منتشر شد و انتقادات و حمایت‌های بسیاری را برانگیخت.

این مستند روایتی از فعالیت‌های مبارزاتی، سیاسی و اجتماعی حسن روحانی را در سال‌های قبل و پس از انقلاب به نمایش گذاشته است.

نقش روحانی در جنگ، ماجرای مک‌فارلین، ماجرای 99 نفر(درباره انتخاب میرحسین موسوی به نخست وزیری برای بار دوم) حادثه 18 تیر 78 و مذاکرات هسته‌ای در زمان دبیری روحانی در شورای عالی امنیت ملی از مسائلی است که در این مستند به آن‌ها اشاره شده است.

علی لاریجانی رییس مجلس در انتقاد از این مستند گفته بود: «همین چند روز پیش دیدم چه سر و صدایی در کشور به وجود آمده است آن هم بر سر یک سی‌دی، سی‌دی که با عنوان «من روحانی هستم» پخش شده است. در این سی‌دی یک سری مطالبی را مطرح کردند که برخی از مطالب خلاف واقع است. آقای روحانی رئیس‌جمهور را متهم کردند که شما در داستان مک‌فارلین حضور داشتید، این دروغ است.»

انتهای پیام

کد N273891