خبرگزاری کره‌شمالی، اوباما را "میمون سیاه" خواند

خبرگزاری رسمی کره‌شمالی در گزارشی توهین‌های مستقیمی را علیه باراک اوباما مطرح کرد. این خبرگزاری پیش از این توهین‌های جنسیتی متوجه رئیس‌جمهور کره جنوبی کرده بود. آمریکا این توهین را "نفرت‌انگیز" خواند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، خبرگزاری دولتی کره‌شمالی در گزارشی به باراک اوباما، رئیس‌جمهور آمریکا، توهین‌های نژادپرستانه کرد. در مطلبی از قول یک کارگر کارخانه در کره شمالی، رئیس جمهور ایالات متحده "میمون سیاه" خطاب شد.

در این گزارش گفته شده که بهتر است باراک اوباما "میان بقیه میمون‌ها در پارکی در آفریقا" زندگی کند و "نانی که از سوی تماشاچی‌ها پرتاب می‌شود را گاز بزند."

به گزارش شبکه دویچه وله،این گزارش توهین‌آمیز همچنین رئیس‌جمهور آمریکا را "موجودی با گوش‌های پرمو"، "چهره‌ای نفرت‌انگیز" و "دورگه‌ای با خون ناپاک" توصیف کرده است.

این اولین‌بار نیست که خبرگزاری دولتی کره شمالی توهین‌های نژادپرستانه یا جنسیتی را متوجه‌ رهبران کشورهایی می‌کند که با آن‌ها دشمنی دارد.

آمریکا: اظهارات این خبرگزاری نفرت‌انگیز است. "ماری هارف"، سخنگوی وزارت خارجه‌ ایالات متحده آمریکا در واکنش به آن‌چه در خبرگزاری دولتی کره شمالی منتشر شد، این مطلب را "نفرت‌انگیز" توصیف کرد.

هارف گفت: نمی‌دانم چند کلمه باید ردیف کنم تا نفرت‌انگیزی این اظهارات را توصیف کنم.

انتهای پیام

کد N273662