حامیان دولت تایلند امروز در بانکوک راهپیمایی می‌کنند

حامیان نخست‌وزیر تایلند اعلام کردند که امروز(شنبه) در حومه بانکوک یک راهپیمایی برگزار خواهند کرد.

حامیان نخست‌وزیر تایلند اعلام کردند که امروز(شنبه) در حومه بانکوک یک راهپیمایی برگزار خواهند کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، به دنبال حکم مناقشه‌برانگیز یک دادگاه در تایلند به برکناری "یینگلاک شیناواترا"، نخست‌وزیر تایلند از قدرت، جاتوپون پرومپان، رهبر جنبش پیراهن‌قرمزهای حامی دولت اعلام کرد که این جنبش امروز(شنبه) یک راهپیمایی در حومه بانکوک برگزار خواهد کرد و اینکه تا هنگامی که دموکراسی در این کشور ایمن نباشد آن‌ها به اعتراضات خود ادامه خواهند داد.

این راهپیمایی در حالی برگزار می‌شود که روز گذشته معترضان ضددولت تایلند تلاش‌های خود برای سرنگونی یینگلاک را با محاصره ایستگاه‌های تلویزیونی، ادارات دولتی و درخواست از قانونگذاران این کشور برای تشکیل یک شورای غیرمنتخب افزایش دادند.

روز گذشته این اعتراضات که با مقابله پلیس روبه‌رو شد به مجروح شدن شش تن انجامید.

جاتوپون در این خصوص گفت که هر کدام از طرف‌ها باید به حامیان خود توجه کرده و از درگیری خودداری کنند اما معترضان که توسط کمیته اصلاحات دموکراتیک خلق، هدایت می‌شوند اقدامات روز جمعه خود را آغازی بر ماموریت نهایی‌شان برای تشکیل یک شورای غیرمنتخب مردمی خواندند.

کابینه تایلند هفته گذشته معاون نخست‌وزیر این کشور را به عنوان نخست‌وزیر موقت انتخاب کرد اما سوتهپ تائوکسوبان روز گذشته اعلام کرد که سنای این کشور باید هر چه زودتر یک نخست‌وزیر موقت انتخاب کند.

جاتوپون همچنین هشدار داد که اگر یک کودتا رخ دهد و یا اینکه یک نخست‌وزیر غیرمنتخب بر سر کار بیاید، پیراهن‌قرمزها مبارزه خود را شدت خواهند بخشید.

چهارشنبه گذشته دادگاه قانون اساسی تایلند با بیان اینکه یینگلاک شیناواترا با انتقال یکی از مقامات ارشد دولتش با هدف منفعت‌ رساندن به خانواده قدرتمند خود قانون اساسی را نقض کرده باید از قدرت کناره‌گیری کند.

انتهای پیام

کد N273372